confessions

deniz ayısı

kapalı hesap Yazar -

  1. toplam entry 398
  2. takipçi 9
  3. puan 9818

grip aşısı

deniz ayısı
tıp uzmanlarının, çoğu tıbbi konuda olduğu gibi, 'kesinlikle' diyebileceği bir şey değil. influenza özellikle 65 yaş üstü yaşlıları ve/veya kalp yetmezliği, koah, kanser gibi bir takım kronik hastalığa sahip kimseleri hızla kötüleştirebilen bir hastalık olduğu için bu kişilere kuvvetle öneriliyor. genç ve sağlıklı bireyler de grip olur ancak genellikle sorunsuz atlatılır. iki üç gün ateş yüksekliği ve yaygın kas ağrısıyla yatıp ilaçsız atlatılan bir şey için kimse 'kesin aşı olun' demez. siz böyle bir şey yaşama riskini düşürmek isityorsanız aşıyı olursunuz. veya evde küçük çocuk, yukarıda bahsettiğim kronik hasta veya yaşlılar vardır, yine onları koruma amacıyla olabilirsiniz.
grip aşısının sıkıntılı noktası 'hacı bu sene öyle bir aşı çıkardık ki kesin koruyacak' diyemiyor oluşudur. ama salgın aylarında yarattığı hasta yüküne bakılacak olursa koruyuculuğu bir hayli yüksektir. yine de aşı olduktan sonra grip olursanız '..mına kodumun ilaç firmaları, illüminati' diye söylenebilirsiniz.
diğer yandan yukarda bahsedildiği gibi grip; nezle değildir. grip yüksek ateşin (38,5 celcius) ve yaygın kas ağrılarının ön planda olduğu, bir miktar da üst solunum yollarında öksürük ve burun tıkanıklığıyla kendini hissettirebilen, yeri geldiğinde ishal de yapan bir hastalıktır. nezle = soğuk algınlığı = nazofarenjit ise sulu sepken burun ve geniz akıntılarının olduğu, ateş yapmayan ancak boğaz-geniz ağrısı/kaşıntısı yapan, hapşurup durduğunuz bir illettir. aşıyla alakası yoktur. gergedanla alakası vardır.

https://grip.gov.tr/tr/

dee snider

deniz ayısı

glam'den tiksinilse bile her metalcinin gönlünde yatan aslan parçalarından biridir. 'metal: a headbanger's journey' belgeselinde torunlarına miras bırakacak kadar sempati puanı toplamıştır.

apranax plus

deniz ayısı
apranax ve apranax fort'tan farklı olarak ağrı kesicinin yanında kodein isimli atanamamış opioid içerir. bu nedenle mahalle aralarında hevesli gençler tarafından rağbet görmeye başlamasını müteakip kontrole tabii ilaç olagelmiştir.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol