confessions

bigkerry

1. nesil Yazar - Yazar -

  1. toplam entry 879
  2. takipçi 18
  3. puan 22445

shamesome

bigkerry
shame ile ilgili ya da içinde shame geçen her ne görürsem göreyim aklıma direkt cersei lannister'ın bütün yobazları tek seferde havaya uçurması gelir.

cinselsözlüğün gelişmesi üzerine fikirler

bigkerry
bir zamanlar 20den fazla iyi yazan kadınların ve iyi yazan erkeklerin olduğu güzel bir ortam vardı. sözlüğün yanlış yönetilmesi, bazı şeyler uğruna; bu iyi yazarların küstürülmesi ile sözlüğün sonu bu halde gelmiştir. bütün ufak sözlüklerde durum hep böyle olur. ilk başlarda iyi olan atmosfer gün geçtikçe bozulur, çünkü sözlüğün sahipleri ve yöneticileri ne şiş yansın en kebap mantığı ile hareket eder her zaman, çünkü yeni bir oluşumda herkesi memnun etmeye çalışılır. sonucunda haklıyı haksızı birbirine karıştırıp haklı insanları sözlükten küstürür. küsüp gidenler peşine sevdiklerini takar zamanla, ortam terkedilmiş hayalet kasabaya döner.

örneğin kadın düşmanı ve hakaret içerilki bir entryi silmez yazara ceza vermezseniz, burası özgür bir ortam fikir/ifade özgürlüğü var derseniz(defalarca denildi); kafadan 3-5 kadın yazar kaybedersiniz. o kadın düşmanı yazar da zamanla sözlüğü terkeder. kadın düşmanı yazar adalet için sözlükten atılırsa 1 yazar kaybeder sözlük ama şimdi 5-6 yazar kaybetmiş oldu. gibi gibi... böyle olaylar 2-3 ayda 1 yaşandı, sözlüğün en başından beri bulunan yazarlar her olayda bir bir gittiler ve sözlük bu hale döndü. sözlüğün 2-3 senelik yaşamında hep bu tarz olaylarla kan kaybetti ama kimse durumu anlamadı, adaletli karar vermedi. bütün kararlar aman tadımız kaçmasın rıza bey mantığı ile hareket ederek verildi ama uzun vadede ağır ağır tadımız kaçırıldı. bazı yazarlar bu duruma karşı çaba gösterdi ama çoğu umursanmadı, umursanmayanlar da gitti. sonuç? hayalet kasaba!

kimseyi hayalet kasabadan arsa alma konusunda ikna edemezsin. acı gerçek bu sözlük burdan dönmez.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol