türk kadınları norveçli midir

Sigmund Freud
ilginç bir başlık ama sormam lazım,

son zamanlarda sosyal medyada öyle bir ortam var ki, türk erkekleri türk ama sanki türk kadınları türk değil de norveçli ;
sanki toplumda bütün problemi sadece erkekler çıkartıyor, kadınlar bu ülkeye sonradan ışınlandı. o erkekleri yetiştiren,doğuran,ablalık yapan,yön verenler sanki türk kadınları değil de üstlerine alınmıyorlar..

sanki erkek bağımlısı değilcesine, sanki %90'ının hayatındaki tek amacı koca bulmak değil gibi, instagramda meme atarak peşine 1000 tane erkek takan kendileri değilmiş gibi,türk erkeklerine psikolojik baskı,trip yaparak erkeklerin hayatını dar edenler kendileri değilmiş gibi,nafaka almak için mahkemede söylemedikleri yalan kalmayan kendileri değilmiş gibi, 'erkek dediğin git dedin mi gelecek, hayır dedin mi kabul etmeyecek, kolumdan tutup beni sarsacak,duvardan duvara vuracak' düşüncesinde olan kendileri değilmiş gibi, erkek adam gezer kız çocuk evde oturur diyen kendi anneleri değilmiş gibi, erkek adam evde pişen etin iyi yanını yer, kadın etin kötü tarafını der diyen sanki evin annesi değilmiş gibi bir ortam var.

sanki erkekler kendi kendine böyle maço,şiddet eğilimli,baskıcı,ısrarcı,kendini dünyanın sahibi sanan,abaza vs vs oldu.

hepimiz buradaydık be, hepimiz beraber bu hale geldik.. erkekler bu hale gelirken sırtını sıvazlayanlar yine türk kadınlarıydı.

yok öyle sıkışınca norveçli numarası yapmak.. hepimiz burada beraber bu hale geldik..

Not : Norveçli kadını akıl sağlığı yerinde, medeni, erkek bağımlısı olmayan, kadın-erkek eşitliğine hem inanan hem de böyle davranan kadınlar olarak konumlandırdım.
organick
Bağlantı kuramadığım ve anlamadığım bir soru. Fakat türk kadınlarının yüzde doksanının hayatındaki tek amacı koca bulmak değil. Bunu başka yerde söylemeyin. Gülerler. Eğitimi ve hedefleri için, geleceği için uğraşan türk kadınları için koca çok önemsiz bir ayrıntı. 'Koca'yı yüceleştirmeyelim. Sanal alemde her gördüğümüze inanmayalım.
Ek: türk kadınlarından nefret etmeniz, türk kadınları için küçük bir ayrıntı.
dolores
Baskılayıcı Anadolu kültüründen sıyrılmamızın nesi kötü? Anadolu kültürüyle yetişen kadının, çocuklarını da o şekilde büyütmesi kadar doğal bir durum yok. Eskiden kadınların okutulması bile yanlış görülürken, nesil değişmesiyle kadınlara da haklar tanınmasından mı rahatsız oluyorsunuz. Kadınlar değişti, özgürleşti, bir çoğunun ekonomik özgürlüğü var artık. Erkek maço zihniyetinde gram ilerleme yok ne yazık ki. Çağa ayak uyduran bu durumda erkeklerden çok kadınlar. Aslında herkes işine geldiği gibi. Erkek egemen olma peşinde, kadın iplerinden kurtulma peşinde. Orta yolu bulmanın zamana ihtiyacı var. Kusura bakmayın erkeğin evrimleşmesi için, üstünlük tavrından vazgeçmesi için kadının sesi çıkmak zorunda. Neyse ki yetişecek yeni nesiller bunun bilinciyle büyütülecek. En azından büyük çoğunluğu. Eleştirilmesi gereken yanlışa karşı ses çıkaranlar değil, yanlışı devam ettiren yobaz beyinler.
gods apostle
t*rk kadınları bırak norveçli olmayı yüzüne bakınca iğrendiği köylü kadını bile olamaz. bunu kadın düşmanı biri olarak değil bilakis feminist kadınlara toplumsal olaylarda destek vermiş, erkek egemenliğinin yıkılmasını isteyen hümanist bir insan olarak söylüyorum. bu toplumdaki kadınlara ait düşüncelerin değişeceğini, baskılardan kurtulmak için savaşacağını, geçmişte çiğnenen haklarını yeni nesil hemcinslerine plaket gibi gururla teslim edeceğini düşünürdüm ama yanılmışım. t*rk kadınlarından hiçbir bok olmaz. olmayacağını ne zaman anladım biliyor musunuz?
aleyna çakır'ın katili ümitcan uygun ile sevişebilmek için çocuklarını bile emzirmekten vazgeçen evli kadını görünce. hepiniz bu zihniyete ait ürünlersiniz. şimdi gidip maço erkekler çok rerörö diye burada duyar kasıp sonra da sosyal medyada gizlice stalklayabilir ve onlara ait olmayı hayal edebilirsiniz.
organick
Ağzınız iyi laf yapıyor da Size kim köylü yüzüne bakınca iğrendiğini söyledi? Aleyna çakır'ın katiline çanak tutanları az ötede eleştirin. Türk kadınları deyip aynı kefeye koymak hangi beynin hayala ürünü? Maço erkekler hakkında duyar kasıp, sosyal medyada stalklayan yakın çevrenize söyleseniz bunları? Türk kadınlarından bir bok olmaz demekle olmuyor o iş. Altı dolu konuşmak gerek. Bu küçümser söylem de türk erkeklerinden bi bok olmayacağını gösterir. O sözde yüzüne bakıp iğrenilen kadın da türk kadınıdır. Bu ne çelişki? Siz kendi hayal ürünlerinizi kendinize saklayın. Beylik laflarınızla, şov amaçlı hayatlarıyla instadan ibaret sandıklarınızla insanları bir tutmayın. Tabii, içi boş yazılarınıza devam edin. Devam edin de kaos ortamı yaratmaktan başka bir amaca hizmet etmiyorsunuz. Bu arada, Bok attığınız türk kadınlarına da mesaj atmaya devam edebilir, stalklayabilirsiniz. Ha, gene mi olmuyor? O halde çok sayın şahzedeler, Çükünüzü baltalardan koruyabilirseniz eğer yallah norveç'e. Ne diye duyar kasıyorsunuz ki..

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol