ecstasy

Sigmund Freud
beyindeki mutluluk hormonlarını arttırarak insanı geçici süreliğine mutlu eden uyuşturucu hap
her ne kadar bağımlılık yapmadığı söylense de mutluluk bağımlılık yapan bir şey olduğundan, insanın her hafta canı çekebiliyor.
bu nedenle uyuşturucu kategorisinde ve satışı yasak.
yan etkileri ise ; kalp atışının aşırı hızlanması, tansiyonun düşmesi, çenenin kitlenmesi, dil ve yan yanakları ısırmak, ertesi gün moral bozukluğu ve halsizlik.
hera

50. Saniyeden başlatabilirsiniz.
Lisede hoparlöre verip kızlarla kendimizden geçtiğimiz dj tiesto parçası <3.
gudubet kari
İnsanı coşturan, kabına sığdıramayan, deli danalar gibi dans ettiren adeta enerji bombası hapcık.

Dikkat! bağımlılık yapar.
neogeox
Bilimsel kısaltması ile MDMA olan hızlandırıcı bir uyuşturucu türü. Merak edenler wiki'den mdma maddesini aratarak bakabilir. Güzel açıklamalar var. Diğer arkadaşlarında belirttiği gibi vücuttaki seratonin reseptörlerini harekete geçirir ve sizi hızlandırır. Esrar vs.nin aksine sizi ağırlaştırmaz tam tersine hızlandırır. Üzerindeki farklı baskınlar menşeini ve içindeli mdma değerlerini gösterir. Yani besin değeri gibi düşünün. Bunu takip etmek için playstore'da knowdrugs diye bir uygulama var. Bu uygulama kullanıcılar için kullandıkları hapın verisel analizini gösterir. Dünya Sağlık örgütü onaylıdır. Örgüt diyor ki madem kullanıyorsunuz bilinçli kullanın ve overdose olmayın. Hatta Avrupa'da bazı noktalarda bunları test dahi ettiriyorlar. Uygulama olası bir overdose durumuna karşı ilkyardım bilgisi de içeriyor. Neyse konumuza dönelim MDMA hızlandırma etkisi sebebiyle parti hapı olarak da bilinir. İngiltere menşeili "the lanced" dergisi verilerine göre bağımlılık konusunda sigaranın altında yer alır. Türkiye'de kullanımında 3'ü 1 arada kahve, maden suyu ve sakız ile "patlanır". (bu underground tabirlerdir) nescafe kan dolaşımını hızlandırmak için yani kan daha çabuk devir daim yapsın diye. Maden suyu mide de çabuk çözülüp kana karışsın diye. Sakız ise dudaklarınızı veya dişlerinizi kemirmeyin diye. (SAKIZ ÇİĞNEMEYİ UNUTMAYIN) neyse daha fazla detay vermeyeyim. Öpüyorum aşkolar.

Unutmadan. Ertesi günü için yanınızda bastırıcı bir ilaç. En azından antidepresan olsun. Ama olmasa da sorun değil. Unutmayın badtrip geçicidir.
dolores
Normalde modunuz düşük bir insansanız asla bulaşmayın 2 3 saatlik zevk için. Ertesi gün yanınızdakinin tüm gününü siker atarsınız.
cinnetix
Çok Eskiden birkaç yıl kullandığım madde. Maalesef artık orjinalini (mdma) bulmak imkansız gibi. artık çoğaltmak için, içine neler koyuyorlardır kimse bilemez. Aspirini kazıyıp, boyayıp satanları bile gördüm. İçeriğini test etme şanşınız yoksa uzak durmak gerekir.
Herkes uyuşturucu diye yazmış, ama uyarıcıdır. Bu yüzden parti hapı diye bilinir. Özellikle ritimli müzikleri notalarına kadar yaşatır. Ayrıca seks için kullanıldığını da söylemeye gerek yok. (Daha önceki en iyi seks x 100 katı haz dersek abartı olmayacaktır)
bikaç kez kullanımda bile tolerans geliştiği için, sürekli doz arttırıldından, düşüşünde de badtrip sert olabilir. ( düşüşte bazı antidepresanlar ve seratonin geri alımını hızlandiran takviyeler kullanılabiliyor)
Özellikle empati yapmayı ve iç dünyanızı başkalarına açmanızı sağladığından 70'lere kadar psikologlar tarafından çok kullanılırmış. Ayrıca uygun dozda TSSB ve tremoru tedavi ettiği ile ilgili tıbbi çalışmalar var. (Tıbbi amaçlı deney ve tedavi için tekrar onay bekleniyor galiba)
Tabi ilacın sokağa düşmesi ve ilaç kötüye kullanımı nedeniyle yasaktır.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol