ecstasy

cinnetix
Çok Eskiden birkaç yıl kullandığım madde. Maalesef artık orjinalini (mdma) bulmak imkansız gibi. artık çoğaltmak için, içine neler koyuyorlardır kimse bilemez. Aspirini kazıyıp, boyayıp satanları bile gördüm. İçeriğini test etme şanşınız yoksa uzak durmak gerekir.
Herkes uyuşturucu diye yazmış, ama uyarıcıdır. Bu yüzden parti hapı diye bilinir. Özellikle ritimli müzikleri notalarına kadar yaşatır. Ayrıca seks için kullanıldığını da söylemeye gerek yok. (Daha önceki en iyi seks x 100 katı haz dersek abartı olmayacaktır)
bikaç kez kullanımda bile tolerans geliştiği için, sürekli doz arttırıldından, düşüşünde de badtrip sert olabilir. ( düşüşte bazı antidepresanlar ve seratonin geri alımını hızlandiran takviyeler kullanılabiliyor)
Özellikle empati yapmayı ve iç dünyanızı başkalarına açmanızı sağladığından 70'lere kadar psikologlar tarafından çok kullanılırmış. Ayrıca uygun dozda TSSB ve tremoru tedavi ettiği ile ilgili tıbbi çalışmalar var. (Tıbbi amaçlı deney ve tedavi için tekrar onay bekleniyor galiba)
Tabi ilacın sokağa düşmesi ve ilaç kötüye kullanımı nedeniyle yasaktır.
bu başlıktaki tüm girileri gör

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol