çevreci aktivist greta thunberg

Sigmund Freud
isveç doğumlu 16 yaşında bir kız varmış. iklim değişikliği savunucusuymuş.
trump'a birleşmiş milletler'de posta koymuş. bu ne cüret falan gibi laflar etmiş.
açıkçası ben biraz proje olduğunu düşünüyorum.
öncelikle tipi çok itici. sonrasında zenginlik fışkırıyor. (ailesinin özel teknesiyle amerikaya gitmiş.)
çin ve hindistan'ın nerede olduğunu bilmiyormuş falan..
bir de sen hayatında ne yaşamış olabilirsin ki, ortadoğu'da çocuk oldun mu mesela..
kısacası gıcık oldum..


1
akibat akibat
Ne diyo bu amina kodumun gancığı. Tutmuş bir de ciddi duruyor. Rol kesiyor mk . Bütün dünya inanıyor. İnandirmislar çocuğu . Dünya mal mk
pierre woodman
korku filminden fırlamış gibi tuhaf bir kız. dünyayı tanıdığını zanneden, ama okuldan mezun olup özel sektörde çalışıp, yetişkin hayatına atıldığında çevreciliği tersten görecek haberi yok. bilmiyor ki paranın tadını alan büyük iş adamları çevreyi tınlamaz kazancına bakar. bu zengin iş adamları 70 yaşına gelip emekli olur ve ölümünden önce ruhunu arındırmak için kendini çevreciliğe adar, vakıf kurar, 3-4 ağaç diker, ufak tefek debelenir.


Greta'cım, bak daha 16 yaşındasın yolun başındasın. Seni açıkça suistimal ediyorlar, dünyayı kurtaramazsın. İsveç gibi nezih bir ülkedesin. Otur ders çalış, avukat filan ol, ülkenin tadını çıkar.
odipus
Greta sevimsiz, greta çirkin ve antipatik. Üstelik isveçli, bu ne kendini bilmezlik, otur refah ülkende mis gibi yaşa, yak çubuğunu bak keyfine.

Greta neyse ne ama dedikleri doğru arkadaşlar. En çok da kıyas yaptıkları afrikalı, bengaldeşli çocuklar etkilenecek hem de iklim değişikliğinden. Bu durum çok ciddi, hem iklim hem de yoğun göç nedeniyle en çok etkilenecek ülkelerden biri de bizim ülkemiz üstelik.

Kişilerden bağımsız beyanları ciddiye almak ve öylece yaklaşmak gerek, yoksa ebedi ortadoğu, 3. Dünya forever, çok sevdiğiniz tabirlerle..
hakiki tosun paşa benim
mesaj doğru tamam da mesajı veren kişi yanlış. Bir de platformu düşünürsek hepten tiyatro.

O değil de trump reis kahkaha attırdı ve adam tepkisiyle ilk defâ haklı geldi bana.
organick
Bunun daha önceden yapılmışı var. Yani orijinali. O da 10 yaşındaki rachel corrie. Barış aktivisti.

23 yaşında filistin'de israil buldozeri tarafından öldürülmüştür. Filistinlilerin evlerinin yıkılmasına engel olmak için buldozerlerin önünde duran aktivistlerden biriydi. İsrail hükümeti bunun kaza olduğunu söyledi. Halbuki buldozer rachel'in üzerinden iki kez geçmişti.
Ayrıca, "aktivistler, feministler, lgbt'ler, veganlar" "sorunlu insanlar" değildir. Hayatımda bu kadar içi boş bi laf daha duymadım.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol