confessions

pierre woodman

1. nesil Yazar - Yazar -

  1. toplam entry 571
  2. takipçi 2
  3. puan 13457

pierre woodman moderatör olsun kampanyası

pierre woodman
Adı gecen diger yazarlar adina degil tamamen kendi adima yaziyorum.

Ne zaman kötü adam oldum? Yuzlerce baslik ve yorum girdim hangisinde “nefret sucuna yakin soylem varmis?” Basliklarimin cogu gercek anlamda bilgi verici, bazilari ironik, bazilari elestirel. sözlükte resmen sevmeyenlerim varmış ama saygisizca yapilan yargisiz infaz da varmis.

Moderatorlukle ilgili olarak, olay sadece admine yaptigim bir teklifti (bkz: sigmund freud) . Bazi yazar arkadaslar da bu durumu gorup bu konuda baslik acmis. Burda gevezelik yok, aramizda eglenmiste olabiliriz. Neden rahatsizlik duyuldugunu anlamadim. Giden hicbir yazara ben sebebiyet vermedim, veya hicbir yazara mesajlarla rahatsizlikta vermedim. Kimseye atak yaptigim da yok.

penti ve zen pırlanta çalışanlarının bacaklarını kesmek

pierre woodman
“Pirlantacilarin bacaklarini kesmek” okudugumda aklima 1 saniye icinde neler geldi neler... sandim ki pirlanta degerli maden, işleyenler alıp kaçmasın diye madende calisanlarin bacaklarini kesiyorlar ve bu bir entry konusu olmus. Tabi penti ile ilgili kismini gorunce durup bir daha dusundum ve entry yi okudugumda tamamen rontgencilik ve fantazi ilgili oldugunu, cinsel sozlukte oldugumu ve cok ta derin anlamlar yuklememem gerektigini hatirladim. Cok ta sey yapmayin ya.

kevaşe

pierre woodman
Kevaşe, bilinen aksine Osmanlıca bir kelime değildir. Aslen İngilitere'den gelen, keva-she kelimelerinden türemiş bir kelimedir. keva eski iskoç dilinde ''sürtük'' anlamında kullanılırdı. ''she'' is bildiğiniz üzere ingilizcede kadın cinsini tabir etmek için kullanılır. yani kevashe sürtük kadın anlamında kullanılır. iskoç denizciler arasında geçen bu argo tabiri duyan Osmanlı TÜrkü tüccar ve denizciler, bu kelimeyi Osmanlıcaya uyarlama çabası ile kevaşe olarak kullanmışlardır.

özel bir içki tarifi bırak

pierre woodman
Öncelikle benim gibi centilmen ve elit bir beyefendi yazar'a sahip olduğu için cinsel sözlük çok ama çok şanslı. şimdi size favorilerimden birini yazıyorum. not alın.

2 kadeh için gerekli malzemeler:
1 adet shaker
1.5 kadeh dolusu kırık buz
1 adet lime
2 shot tekila
1 shot portakal likörü (tercihen Cointreau)
(tuz) tercihen

tarif:
1- (tercihen) kadehleri dondurucuya koyun, 15 dk kadar orada beklesin.
2-lime'ı ortadan bölün. bir yarısından mutlaka bir dilim kesin, bunu kadehleri süslemek için kullanacaksınız (garnishing)
3- şimdi elinizdeki limeları güzelce limon sıkacağında sıkın, güzelce süzülsün partikülsüz(küspesiz) olsun.
4- tuz (tercihen kadeh ağız bölgesini tuzlamak isteyenler) sakın lime kabuklarını atmayın. hemen bu adımda lime kabuklarının nemli kalan iç yüzeyini kadehlerinin ağız bölümünü temizliyormuşçasına bardakta gezdirin. şimdi çukur tabağa 2 yemek kaşığı kadar döktügünüz tuz havuzuna bandırın ve saat yönüne ve tersine doğru hafif hareketlerle bardağı çevirin. sürdüğünüz lime suyu ve kabuktaki sıvı tuzu tutkal gibi yapıştıracak.
5- kadehleri dondurucuya koyun.
6- 1,5 kadeh kırık buzu, lime suyunu, 2 shot tekilayı, 1 shot portakal likörünü sırasıyla shaker'a koyun. 30 saniye güçlü çalkalayın. shaker elinizi üşütmeye başladıysa içkiniz hazır.
7- buzluktan çıkardığınız kadehlere eşit miktarlar gözeterek (türk kahvesi servis eder gibi) doldurun.
8- dilim lime ile süsleyin.
9- afiyet olsun.


0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol