paşa gibi büyütüldüğünü söyleyen erkek

selinsupelin
Neden böyle bir şey söylediğine anlam verilemeyen erkek. Ekstra hizmet beklediğini ayaklarının yıkanmasını istediğini söylemek istiyor olabilir mi? Kendine hizmetcide arıyor olabilir bilemedim?!
1
bigkerry bigkerry
prenses sendromuna karşı önlem alıyordur. sende prenseslik varsa bende paşayım.
dionysos
biz düz er gibi büyütüldük. iyiki öyle büyütülmüşüz. paşa gibi büyütülenler yarın bir gün tornavida bile tutmayı beceremeyip hanımının eve gelen tamirci tarafından düzülmesine sebep olur.
comrade
turkiye'de erkekler oğluş, kızlar premsesdir. hepsi paşa oğlu kızıdır. erkekler atara atar, gidere gider yapar. seri köz getirir. kızların premses olmak için prense ihtiyacı yoktur. çünkü kralın kızıdır. erkeğine seri köz getirir. masai marada gunes doğuyor ve ciftleşmek için uygun bir zama.. dur lan bu baska bir şeydi.
dolores
Hiç bir erkek bunu söylemez. Genel olarak Türk toplumunun erkek birey yetiştirme tarzı budur. hangi evlilikte erkek benim gömleğim ben ütümü kendim yapayım ya da ben yıkarım diyor. Erkek sevişir büyük harflerle vayy erkek yazılır. Kadın sevişir vayy orospu denir. Peygamberler, padişahlar gibi harem kurmak ister erkekler ağa olur paşa olur. Kabullenilmese de genel olarak toplumumuzda nasıl kızlarımıza premses yakıştırması uygunsa, erkekler için de paşa yakıştırması uygundur.
spawn
paşa gibi büyütülmek ne demek amk?
öyle bir söylem bile yok halk arasında.
eğer çok zengin ve ileri yaşta çok istedikleri erkek çocuğu bulmuş bir aileden bahsetmiyorsak, bizde erkekler pek paşa gibi de büyütülmez zaten.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol