pardon

nicktirgit
eşeklerin çoğaldığını gösteren kelime..
günün birinde hızlı hızlı kaldırımdan gidiyorum. şurası daha kestirme diye girdim caddeye, yarıya kadar geldim ki bir anda ortalık ana baba gününe döndü. hızlı gidiyorum ya karşıdan gelen güzel bir kadına omzum çarptı. pardon hanımefendi der demez lafı çaktı bana. pardon çıkalı eşekler çoğaldı dedi...
ben de tekrar özür diledim arkamı döndüm özrünü kabul etmiyorum demez mi? hayda dedim. tamam eşeklik ettim özür diliyorum ne yapayım olay anını geri mi sarayım ya da size bir yemek ısmarlayayım dedim.. beklemediği bir şeydi ki dona kaldı. ne diyeceğini bilemedi. ben hemen toparlayıp bu arada adım .... isminizi ve telefon numaranızı söylerseniz sizi aramak, konuşmak isterim dedim..
tamam. yemek davetinizi kabul ediyorum bu da numaram dedi. isminiz derken adını söyledi.. o an benim için hayatımın dönüm noktası oldu. hayatımda o kadar naif, zerafet ve nezaket sahibi bir kadın tanımamıştım. hem de dünyalar tatlısıydı..
özür dilememden sonrasını kıçımdan uydurdum...
kadın az kaldı beni dövecekti lan. ucuz atlattığıma seviniyorum...
okuryazar
Hiç söylenmemesinden iyidir.
Eşekler çoğaldı muhabbeti yapmak için yeterince sayko değilim. Elimle kısa bir selam veririm omzumu tutarak devam ederim. Bu sanırım yeterince suçluluk duygusu uyandırır. Tamam biraz sayko olabilirim bu durumda.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol