makyaj hileleri ifşa

johnny sins
Tecrübeli kadın yazarlarımızın genç arkadaşları uyarması gereken başlıktır.
Bu konuda çok acı dolu, şok içinde sabahlarım oldu lütfen genç arkadaşları uyaralım.
anonim_kullanıcı_3
Bu durumda makyajsız gezerek ne kadar şeffaf olduğumu anladım. Bir sivilcem çıktı diye dalga geçen eski sevgilim de götümü yesin..

Kimse kusursuz değil.. çillisi, cildi lekelisi, gözü küçüğü, kaşı azı, kirpiği kısası vb var oğlu var..

Erkekler, böyle yüzeysel kusurlarıyla sevebilseler kadınları onlar da bu kadar hileye başvurmayabilirdi diye düşünüyorum.
venus
Makyaj başlı başına bir hile zaten, en geçerli hileleri ise cilt kusurlarını kapatmak şüphesiz, cilt makyajını çıkardığınız zaman geriye bir sürü cilt lekesi, kalıcı iz, kızarıklık, göz altı morlukları, akne problemleri, damarlı görünüm, renk eşitsizliği çıkacak. Üstüne göz makyajı var anlayacaksınız ki ne kirpikler o gördüğünüz kirpikler ne de gözlerin rengi o bildiğiniz renk, meğer farın büyüsüymüş o parlaklık. Dudak makyajı silinince aslında dudak kenarlarının belirgin bile olmadığını hatta belki o rujun altında kamufle olmuş çatlak dudakların olduğunu göreceksiniz. O adeta Kibele bereketliliğinde elma yanakların allığın büyüsü olduğunu, kızın yüzündeki sevecen ışığın ise maybelline highligter olduğunu anlayacaksınız. Kaşlar da aslında tel tel ve seyrek iken kaş farı ile düzeltildiğini aslında kaşların her bir telinin başka bir galaksiye baktığını fark edeceksiniz. Kontür de ortadan kalkınca aslında ne elmacık kemiklerinin elmacık, ne çenenin çene olduğunu hatta belki de ayyyy ne kadar keskin ve karakteristik yüz hatları var dediğiniz dişinin ay parçası bir yüzü olduğunu öğreneceksiniz. Daha pek çok uygulama ile şok üstüne şok, hüsran üstüne hüsran yaşayacaksınız. Makyaj hilesi yoktur makyaj zaten bir hiledir

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol