kadınlara arkadan dayamanın romantiklik sayılması

albay kotak
bulaşık yıkayan, yemek yapan kadına arkadan sinsice yaklaşıp bir güzel dayamanın neresi romantik cidden anlamıyorum. aynı durum metrobüs gibi yerlerde yaşandığında kadınların tepkisi malumunuz... ama mutfak sınırları içinde dayamak bir yüceleştirilmiş, bir başkalaştırılmış. cidden saçmalık bence. mekan ayrımcılığı bu zira dayamak her yerde dayamaktır.

yemek yapan kadına arkadan sarılmak başlığında "ayy ne romantik" naraları atılırken metrobüste fortlanmak başlığında "allah belanızı versin!" sesleri yükselmekte. bence bu utangaçlıkla ilgili. yani kadınlar onlara bir şeyler dayayan erkekleri sever. lakin bir mahremiyet lazım sanırım. yoksa başka nasıl açıklansın.

şahsen ben metrobüste bana kalçalarını dayayan kadınlardan hep rahatsız oldum. sonuçta eğer sadece kadının mağduriyeti söz konusu olamaz. iki eşit türüz... neyse ya, dediğim gibi samimiyetsizlik. dayamaya farklı anlamlar yüklemek, mekan-insan ayrımı yapmak? evrimimize olan inancım yerle bir! duvarları siyaha boyama peder!
4justice
Bir hatun beni misafir etmişti. Eve gidene kadar metrobüse bindik. Geldi önümde durdu. O kadar kalabalığın içinde hiç umrunda olmadan aletime dayandı. İnene kadar beni benden aldı. Güzel oluyor arkadan dayamak. Selam olsun kendisine
malina
Sen metrobuste dayadigin kadıni metrobusten inince evine kadar takip et. O bulasik yikarken yine arkadan Daya. Bak gördün mü yine aynı tepkiyi verdi. Demek ki neymiş senin bu deneyde değiştirecegin değişken mekan değilmiş.
Bugünde bir şey öğrendik çok şükür.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol