kadınlar cinsel obje midir

Sigmund Freud
kadınlar cinsel obje değilse, instagram'da ve sosyal medyada bedenini tamamen kendi iradesiyle görücüye çıkartan milyonlarca kadın bunu nasıl savunacak?
ne zaman instagrama girsem karşıma bunlar çıkıyor. hiç influencer takip etmememe rağmen..
kadının düşmanı yine kadın..
albay kotak
Tam bir muamma....çıldırtan bir denge....
Cinsellik, insanoğlunun yemek içmek ve barınmaktan sonraki en büyük ihtiyacı ve görevi. Türümüzü ayakta tutan yegane miras. Cinselliğin en büyük kozu ise insana verdiği zevk. İşte bu zevktir bizi insanlıktan çıkaran, susuz bırakan, kendine bağlayan ve peşinden dolaştıran şey.

Hal böyleyken hepimiz birer objeyiz. Ve o obje ile oynayan ise karşı cins değil şeytan...

Yani hepimiz , o zevke ulaşmak için şeytanın oyuncağıyız. Bu kadar?
organick
Kadınlar cinsel obje değildir. Şöyle bir gerçek var ki bazı kadınlar, ünlü kadınlar kendilerini obje olarak göstermeye bayılıyorlar. Yani gerçekten bundan hoşlanan bir kesim var. Yukarıdaki görselden bağımsız olarak Misal, dondurma reklamları..
Yahu dondurmadan çok kadının ağız hareketlerini, memelerini izliyoruz. Sanki bana dondurma nasıl yenir onu öğretiyor. Amaç iştah açıp, dondurmayı çok satmaksa eğer bunun bence çok daha basit yolları vardır. Örnekleri de mevcut. Ben bunu söylediğimde bana gülenler oluyor genelde. İç giyim reklamlarında bile bu kadar hissettirmiyor.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol