ilk aşk

optimal
üniversite 3. Sınıfın sonu. çirkinliğin verdiği özgüvensizlikle kendimi feministliğe ve isyana vermişim Sadece metal müzik dinleyip simsiyah giyiniyorum. Okulda benim gibi birkaç tip var. Birlikte takılıyoruz, içiyoruz falan. inanılmaz asiyiz. Neyse
Finaller bitti. istanbul'dan ankara'ya ailemin yanına geldim. Arkadaşları da çağırdım, her akşam takılıyoruz. Birkaç gün sonra (20 yıl önce bugün) bir akşamüzeri Kuğulu Park'tan geçip kıtır'a oturalım dedik. O parktan geçerken bana bir şey oldu. Onu gördüm. Motoruna oturmuş etrafında arkadaşları, kaskını kolunun altına sıkıştırmış, yanaklarında iki derin gamzesi ama o gamzelere dünyayı sıkıştırmış gibi, ela gözleri, yaramazca duran siyah saçları... o an beni oraya gömsünler istedim. Nefesim kesildi, canım acıdı. Aşık oldum.

ilk aşkım olan bu adam, eşim ve kızımın babası. Çok uzatmamak adına ona nasıl evlenme teklifi ettiğimi anlatmadım.
2
hayvanherif hayvanherif
Mutlu yıllar
odipus odipus
şanslıymışsın. Evlilik teklifini de anlatmanı bekleriz.
okuryazar
İlkokul ikinci sınıfta, sıska, çırpı bacaklı bir çocuktum. Sınıfın en popüler yeşil gözlü kızı burnunu bükerek tek güzel yerimin uzun siyah saçlarım olduğunu söylemişti. arkamda sınıfın en haylaz çocuğu Can otururdu. Ders sırasında Sürekli örgülü saçımı çeker ve ben kızgınlıkla arkama döndüğümde haberi yokmuş gibi davranırdı. Eve dönerken genelde arkamdan gelir ve laf atıp kızdırmaya çalışırdı. Bir gün evde artık dayanamayıp okulda olan biteni anlattım. Bakıcı kız sakızını çatlata çatlata popüler kızın arkamda oturan Can'a aşık olduğunu ve muhtemelen bu yüzden benim saçlarımla oynamasına gıcık olduğunu söyledi.
O günden sonra can'ın saçımı çekmesine ses çıkarmadım, o da okuldan sonra benimle eve kadar yürümeye devam etti. Laf atmayı da kesti. Sanırım ilk aşk maceram buydu.
organick
Bazı hikayeler ise anlatılamayacak kadar hüzünlüdür. Bir çift mavi göz gelir aklima ara sira. Bunaldigimda göğe doğru bakarım; biraz mavi iyi gelir bana. Nerede olursam olayım, kaç yaşında olursam olayım, bana olan katkısını asla unutmayacagim ilk aşkımın.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol