damsel in distress fetişi

adadquad
edebiyat ve sanat dünyasında sıklıkla karşılaşılan, dilimize "tehlikedeki genç kız"olarak çevirebileceğimiz "damsel in distress" temasının seksüel fetiş dünyasındaki iz düşümüdür. bazı kaynaklarda BDSM'nin bir yan dalı olarak nitelendirilir. kimi zaman, BDSM'nin daha ana akım ve ticari bir varyantı olarak tanımlandığı da görülmüştür. konuyla alakalı topluluklarda genellikle DİD kısaltmasıyla anılır. her DİD fetişistinin aynı zamanda bir bondage tutkunu olduğu, ancak her bondage fetişistinin aynı zamanda bir DİD tutkunu olmadığı söylenir.

DİD meraklıları, genellikle kaçırılma ve kurtarma fantezilerinden hoşlanan erkeklerdir. DİD fantezileri, kötü bir karakter (uzaylı, sapıtmış bilim adamı, büyücü, canavar vs.) tarafından zorla kaçırılıp, bağlanmış, çoğunlukla da, tehlikeli bir durumda bırakılmış çekici bir kadın ve bu kadını son anda kurtaran bir kahraman öğelerini içerirler. kadınların karşı karşıya oldukları tehlikenin kaynağı: darağacı, giyotin, elektrikli sandalye vs gibi alışıldık tasarımlar olabileceği gibi, asit çukuru, bataklık, ölüm ışını, köpek balığı havuzu ve tuhaf işkence makineleri gibi fantastik bir tasarım da olabilir ya da bütün bunların yerine, bu kadınlar sadece bir sandalyeye bağlanmış ve ağızları tıkanmış olarak kurtarıcılarını beklerler. Ayrıca bu noktada, DİD dünyasında artık bir ikon haline dönüşmüş olan, tren raylarına bağlanmış kadın senaryosundan söz etmeseydik ayıp etmiş olurduk. bu kadın muhtemelen çizgi roman dünyasındaki her kahraman tarafından, en az bir defa, trenin altında parçalanmaktan son anda kurtarılmış olabilir.

DİD tutkunları, pelüş kelepçeler, siyah latex, çivli siyah deri vs gibi özel üretim bağlama malzemesi ve aksesuarlarnı pek sevmezler, bunun yerine doğal malzemelerden üretilmiş ipler, seks dükkanı yerine nalburdan temin edilebilecek bağlama malzemelerini tercih ederler. tutsak edilen kadın, eğer çıplak olmayacaksa, ya günlük kıyafetleriyle ya da düşlenen fantezinin temasına uygun bir kostüm içinde olur. yırtılmış, lime lime olmuş, çıplaklığı güç bela örten kıyafetler de makbuldür. bağlardan kurtulmak için debelenirken edepsizce sıyrılan giysiler gibi detaylardan çok hoşlanırlar. kadının çaresizliğinden, serbest bırakılmak için ağlayıp yalvarmasından, bağlarından kurtulmak için kıvranmasından tahrik olurlar. DİD camiası, ağzı tıkanmış bir kadının konuşmaya çalışmasını anlatmak için, çizgi romanlardaki ses efektinden esinlenerek türetilmiş "mmphing" terimini kullanır. "mmphing" bazı DİD fetişistleri için özellikle çok uyarıcı bir faktördür.


damsel in distress fetişi

damsel in distress fetişi

damsel in distress fetişi

damsel in distress fetişi
Jungle Stories Sum 1941 Fiction House George Gross original art

damsel in distress fetişi
Double-Action Detective Jan 1939 William F Soare original art
neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol