bayan yanı

zek
binlerce aşk hikayesinin ve fantezinin başladığı otobüs koltuğuna verilen isim. en azından otobüs firmaları böyle düşünüyor. kısaltması için:

(bkz: bağyan)

cinsel psikolog
otobüslerde ve trenlerde halen geçerli olan ama şaşırtıcı bir şekilde uçaklarda geçerli olmayan uygulama.
ama özellikle anadolu uçuşlarında her seferinde bir tartışma bir kaosa sebep veriyor. yanına erkek oturan kadın, cin çarpmışa dönüp hostesten yerinin değiştirilmesini istiyor
okuryazar
Yanına oturmak şöyle dursun bakıştığı görülse vurulma tehlikesi olan kadınlar var bu ülkede. Aynı ülkede farklı dünyalarda yaşıyoruz.
4justice
Dönem itibariyle tehlike arz eden yerdir. Kadın hakları, savunuculuk , feminizm, yarak kürek derken ossuruktan tayyare sebeplerle lince maruz kalabilme olasılığı taşıyan yerdir.

Toplumda kadınların özgürlüğü , önceliği , hakları , şartları vs . Anayasada
dahil başka hiçbir şey için bu kadar duyar , hassasiyet kasılmıyor. Denk geldi de bağyan yanına oturma olasılığı başgösterdi. Iki kez düşünün
sylar
Erkek için kötü oluyor. Şehirler arası yolculuklarda Otobüste yanınıza yanlışlıkla bir bayan verilmişse üstü kapali olarak size sen şimdi bunu sikersin o yüzden yanına oturamazsin deniliyor. Belki o hatun adamin tipi değil sikmiycek ya da hatunda hatun adamla sevişmek istiyor belki.ya da birlikte güzelce sohbet ederek yolculuk edecekler. Aslında kimseyi ilgilendirmemesi gereken bir durum.daha kötüsü metro turizm hostunun bayan yolcunun üstüne bile boşalması serbestken erkek yolcuya bu zulüm neden?
queenr
Birkaç sayısını aldığım, mizahi açıdan yeterli olmayan fakat türkiye'nin ilk kadın karikatür dergisi olarak değindiği konulara ( kadın hareketleri, kadın cinayetleri, tecavüzler, yeni yasalar vs.) verdiğim destekten ötürü beğendiğim dergidir.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol