31 çektikten sonra gelen pişmanlık hissi

tetra
porno arşivinin tamamını silmeye kadar götürerek sonradan daha büyük pişmanlıklara yol açabilir.
lesh
karşılıksız kalan tatminin verdiği pişmanlık olsa gerek. pişmanlık duygusu süperego'dan gelir. id'le alıp veremediği vardır. bir nevi kendi bokunuzla kavga ediyorsunuzdur. belki de size cinselliğin ayıp ve ahlaksızlık olduğu belletilmiştir.
marlon
Aslında ayıp değildir. Sıradan bir aktivitedir. Sakıncası yoktur.(aşırıya kaçmamak suretiyle) İhtiyaçtır Mastürbasyon... eskiden bende de oluyordu bu pişmanlık hissi. fakat yaş ilerledikçe geçti gitti. Toplumsal yapımızdan kaynaklanıyor olmalı...Ayıp, günah vb. Hepimiz böyle büyütüldük. Küçük yaştan kafamıza sokuldu bu pişmanlıklar!..
bigkerry
testosteron seviyesi düşük erkeklerde olan durum. erkeğin yüzyon reaktörü olan bu hormonun azlığı yaşama isteğini bile düşürüyor, ufak bir pişmanlık nedir?
4
hayvanherif hayvanherif
Testo ile alakalı olmayan durum.
bigkerry bigkerry
testosteronla çok alakalı bir durum dostum. ikimizde aynı yolun yolcusuyuz yapma bunu (((:
hayvanherif hayvanherif
Bilimsel açıklaması olmadığı için bana göre değil. Gelen pişmanlık hissi için bir çok sebep sunabiliriz. Mesela 1 saat önce aldığım duş boşa gitmiştir. Henüz yeni giydiğim çamaşırlar batmıştır. Viz viz diye sıralanır kamyonla.
bigkerry bigkerry
bu saydıklarının hepsi değişken bunlar olmadan da bu pişmanlık geliyor. bu saydıkların olduğunda pişmanlık pek ala gelmeyebiliyor. testosteronğn vücuda etkisi ile ilgili bilinenler var. masturbasyonun testosteronu düşürmesi ile ilgili bilgiler var. ikisini pek ala bir araya getirebiliriz.
deniz ayısı
Bunun günahla, şartlanmayla alakası yok. Tamamen insanın kendi varoluşunu, hayattaki amacını sorguladığı, hayatın anlamsızlığı üzerine tez yazıp nihilizmin zirvesine oturduğu, 10 saniye önce beyin kimyasının etkisiyle aldığı gerizekalı hâli için kendisinden nefret ettiği bir andır o. 'Napıyosun sen ya?' diye kendisine sorar, 'dardaydım hacı, mani olamadım' diye cevap alır. Sonrasında da muhtelif küfürlerle vpn'i kapatır, videoları siler, ortalığı toparlar ve sütlaç yemeye gider. Fırında.
zeigarnik etkisi
İnançlı biriyken yaşadığım durumdu. Bittikten sonra neden yaptım ki, keşke yapmasaydım diye düşünür aldığım zevki hiç ederdim. İnanca bağlamak çok da doğru değil ama bu benim için geçerli olan durumdu.
1
ilhampipisi ilhampipisi
Yanlış baslik d.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol