confessions

zek

Ordinaryus - Moderatör

  1. toplam entry 888
  2. takipçi 12
  3. puan 30198
  4. kazanç 3,02 ₺

kuma

zek
poligami 101. türkiye'deki yasalara göre bir kişiyle resmen evlenebilme olanağı olduğundan varsa diğer eşlere kuma deniyor. metresten farkı sanırım bir şekilde evlilik kapsamında olması. kelime yapı ve fonetik itibarıyla türk diline islam'dan önce giren bir kelime olduğunu çağrıştırıyor. bu olgunun daha çok yerel örflerden kaynaklanan bir geçmişi olduğunu düşünüyorum. islam'daki dört eş kavramında eşler arasında bir hiyerarşi yok ama türkiye'deki şehir örfünden dolayı ikinci kadının sosyal hayattaki konumu otomatikman kuma oluyor. istanbul'da başakşehir için bu işin merkezi deniyor. akp kurmaylarının, ileri gelenlerinin yoğun şekilde burada ikincil evleri olduğu söyleniyor. he sorsan dört eş caiz derler, ama asıl eşinin rızası ve haberi var mı bu işten?

(bkz:garsoniyer)

pov

zek
vr ile birlikte hızlıca demode olacak tür. Vr'da gözlüğün olmasa bile pov'un 360 derece versiyonu var. Gözlükle tamamen olayın “İçinde” hissetmek olası.

(bkz:duyuyoruz)

fellatio

zek
normalde argo bir ifade olan blowjob'un kibar ifade edilişi. Türkçe karşılık olarak; bir tanesine sakso çektirmek dersek diğerine oral seks diyebiliriz. kelimeyi ilk kez lüks ve yüksek bir arabada icra edilen oral seksten bahsedilen bir film sahnesinde duydum. sosyete oralı da diyebiliriz belki. kadın versiyonu için:

(bkz:cunnilingus)

efemine

zek
davranış, jest ve mimikleri kadınsı olan erkekler için kullanılan ve cinsel yönelim ile ilgisi olmayan bir ifadedir. kelime yabancı dilden geçtiği halde, Efe ve Mine şeklindeki erkek ve kadın isimlerini içeren hermafrodit görünümlü bir kelime olduğundan bu ifadenin bir cinsel yönelim belirttiği zannedilir.

böyle insanlarla okul zamanlarımda arkadaşlık yaptım, hiçbir zararlarını görmedim. Ayrıca bir grup insanın arkalarından bu kelimeyle alay ettiğini bilse oturup saatlerce ağlayacak kadar hassas insanlardı. Belki de bu da efemine olmanın getirdiği bir tabiat bilmiyorum.

Ayrıca kendisine küçük çocuk emanet edilenlerin gayet ezbere bildikleri tospik'in kaybolduğu niloya bölümünde söylenen şarkıdaki bir bölüm bana bu kelimeyi çağrıştırmaktadır:

abi, Mete Mine duydunuz mu... Tospik nerede... bekliyor bizi uzaklarda, bir yerlerdeee

bilocan

zek
kahramanmaraşlı bir şarkıcı. yiğit özgür bu karikatürü çizmeden önce bu ismi kullanmaya başladığına ikna olmak istiyorum. ramazan etkinlinlerinde verdiği bir konserden görüntüler:

0 /