confessions

odipus

Ordinaryus - Yazar -

  1. toplam entry 309
  2. takipçi 7
  3. puan 10321
  4. kazanç 1,03 ₺

threesome yaparken sevgilinin annesine yakalanmak

odipus
Demokrasilerde beyan esastır. Yaşanmıştır yaşanmamıştır o kızları bulup anlattırsan bile emin olamazsın. Ancak böyle şeyler de elbet yaşanabilir/yaşanıyor. Hayat sizin tecrübeleriniz ve görüp duyduklarınızdan çok daha çesitlidir. İlginç bi olay ,garip, sadece annenin lafı şüpheleri hepten artıracak cinsten.

yavrum diye hitap eden adam

odipus
Kendinden küçüğe söylüyorsan extra sevimli babacan özelliklerin yoksa hoş olmayandır. Artık bu hitaplar eskidi ve itici. Daha da iticileri 'ufaklık, hişştt küçük, aslan parçası vs'. Sevgiline söylüyorsan senin bileceğin iş tabi. Bir de vurgu ve tonlama önemli. Yavrum deyince ağzından salyalar akan bir sapık gibi misin yoksa sevecen kol kanat gerici mi? Önemli bunlar..

naughty america

odipus
Ergenliğimin pırlanta videolarının yapımcısı şirket:) Avy scott bookworm bitches ve olivia o'lovely latin adultery etiketiyle hatırladığım parçalar işte bu be dedirtmiştir bana:) artık nostaljik değeri var bende sadece. şimdilerde durum nedir bimiyorum.

eleştiriye tahammülü olan insan

odipus
eleştiri güzeldir. Eleştiriye tahammüllü olmak daha da güzeldir. Ama bu özellikle sıradan insanlarda çok kısıtlıdır. Lütfen birbirimizi kandırmayalım. Eleştiriye uğradığımız an savunmacı ve inkarcı oluruz genelde. Belki sonrasında hmm evet olabilir, o açıdan bakmamıştım falan diyebiliriz. Bence en mühimi bana eleştiri getirenin iyi niyetinden emin olmam, değilse açık değilim.

ordu'da evinin önünde bıçaklanan genç balerin

odipus
ruh hastası herif bisürü suçtan sabıkalı, çocuk katili, cezaevi firarisi, yakalanırken de polise direniyor, bıçaklıyor. ifadesinde ateşli silah bulabilse katliam yapacağını söylüyor. karşı koyamaz ve kolay hedef olduğu için bu kızı seçtiğini ve pişman olmadığını söylüyor. bıçağı da çalmış üstelik. şöyle üstünkörü bakınca boynu eğri deveyi hemen görüyorsun.

türkiye'de iyi insan, normal insan, düzgün insan sahipsiz ve şansa yaşıyor. kötüler, psikopatlar, katiller, saçma sapan tipler korunuyor, teşvik ediliyor. herif çocuk katletmiş, karşıdan bakınca uzman olmadan ağır ruh hastası olduğuna hükmedersin ama türkiye'de bu herif açık cezaevine konuyor ve oradan firar ediyor. bu herifin hakkı ömür boyu tecrit ulan ömür boyu bu adam sağlıklı iyi insanlarla karışmamalı. yok efendim ıslah yok efendim topluma adapte yok efendim kötü ailede doğmuş yok kalıtsal yok fakirlik şudur budur. peki ölenin suçu ne? yakın zamanda da yine cezaevinden izinli çıkmış namussuzlar gencecik bir mühendislik öğrencisini öldürdü iki bira parası vermedi diye, tiner çekmeleri için para vermedi diye. suçu ne? ne için ölüyor bu düzgün iyi insanlar? bu kötüleri azıcık düzelteceğiz diye daha kaç tane masum düzgün insan gibi insan öldürülecek? kaldı ki düzelmiyorlar düzelseler ne olacak en iyi ihtimalle ne olabilir? ilk fırsatta bozulmayacaklarının garantisi ne?

adam gibi akıllı devlet ve toplum en önce iyi normal insan gibi insanları korur ve gözetir. kabiliyetli ve ortalama üstü insanlarını ise el üstünde tutar sürekli teşvik ve takdir eder, toplumu memleketi ve hatta insanlığı onların ileriye götüreceğini bilir. kötülere ruh hastalarına harcanan emek zaman para esasında diğerlerini korumak için olmalı, yani bu kötüleri iyilerden uzak tutmak için, zararlarını engellemek için. iyi insanlarının canını yakana en sert cezaları verir ve affetmez. kapalıdan alıp açığa koymaz sanki asker ocağıymış gibi çarşı iznine göndermez. hele ruh hastası psikopat sosyopat ise o iş bitti, ömür boyu tecrittir hakkı.

ama bu yapı elbette kolay kolay değişmeyecek. ne yazık ki benzer olaylar yaşanacak. biz de sinir olduğumuzla kalacağız..

starbucks'taki en güzel içecek

odipus
nescafe üçü bir arada ve cafe crown fındıklı'yı büyük inovasyon yenilikçi yorumlar olarak algılamış biriyim. ders çalışırken 25kuruşluk bu kahveleri ikiye bölerek içtiğimizi de hatırlıyorum.-öğrencilik ile el ele olan fakirlik- pisboğazım, damak tadım gelişkin değildir. kahve severim ama inceliklerinden habersizim. starbucks gibi yerlere yolum çok nadir düşer ve filtre kahve ister içerim. fena değil bence. ancak mcdonalds'ın serberst piyasa rekabeti açısından çok şık bulduğum kahve hamlesini de çok beğendim. fiyat çok daha avantajlı olduğu ve seçici olmadığım için yakında mcdonalds varsa oraya gider ve filtre kahvemi orda içerim.

sevgilisinin instagramda bikinili fotoğraf paylaşmasına kızmayan erkek

odipus
yüce insan büyük sanatçı serdar ortaç'ın rehber edinilesi bir sözü var. 'biri sevgilimin kalçasına baksa gurur duyarım' 'yan masada oturan adam yanımdaki kadın için 'ne güzel kalçaları var' dese gurur duyarım. çünkü sen o kalçalara ancak bakarsın. ama ben dokunabilirim.'

tabii ben yüce bir kişi olmadığım ve onu rehber de edinmediğim için böyle birşey olsun istemem.

sevdiği kadına açılamayan erkek

odipus
yanlış yapan erkektir. hayat kısadır dünya gel-geçtir. hızlıca bir durum analizi yapıp çabucak fırsat yaratıp adım atmak doğrusudur. ihtimaller ve başarı şansı uğraştıkça emek kattıkça enerji ile zorladıkça artar. yani çoğunlukla böyle olur eğer karşıdaki hanım da size karşı hepten boş değilse. hepten boşsa ve şansın yoksa da anlamış olursun. seni asla istemeyecek bir kişiye karşı da zor da olsa zamanla senin ilginde azalır gider. yani seviyosan git konuş bence. başka türlü bi yol çizmek çok zor olur. uzaktan uzaktan of çekmeler, çok sevdik yalan oldu demeler, mükemmeliyetçi davranıp hayalkırıklığına uğramalar, ulan ben açılmadım lavuğun birine gitmiş demeler, en kötüsü kanka ayağına yatıp meriç olmalar seneler sürecek sinsi hareketler ve azap. bunlar hiç cool ve de iyi seçenekler değil dimi. yani bence değil.

tostumu yedim bekliyorum

odipus
bazı vak'alar özeldir. çok şey anlatır. kendinden başka şeylere dönüşür. bu ifade bu haber böyle birşeydir. bu espriyi anlayan kişinin belli bir kuşağa mensup olma ihtimali yüksektir. hem nostalji içerir ve başka şeyler de hatırlatır. popüler ifade ile 'liseliler bilmez' ama o devrin liselileri duyunca hemen hatırlar.

bomonti

odipus
bu toprakların en eski birasıymış. bence şu anda içimi en hoş yerli bira. 'filtresiz' olanını çok beğendim. genelde onu tercih ediyorum. eskiden beri birayı şişede severim. bir de 'bomanti' diye söylemeyi ve istemeyi seviyorum bu birayı. öyle..

erkeğe psikolojik şiddete hayır

odipus
doğruluk payı var ancak istismarı da tehlikeli olabilir. o yüzden temkinli olmak yine de daha iyi napalım insanlık bu malzeme bu. tedbirin sonu aşırı teyakkuza varıyor, tolerans hoşgörü desen ya duygu vicdan sömürüsü ya da yavşaklık fırsatçılık ile son buluyor. ayarlar hepten bozulduğu için bir hanıma gülümsemek insanca hal hatır sormak bile olay oldu. bebek küçük çocuk falan görsen sevmeye göz kırpmaya maşallah demeye çekiniyorsun yüzünü çeviriyorsun uzak kalmaya çalışıyorsun anası babası tırsmasın yanlış anlamasın diye ruh hastaları sapıklar katiller tüm ayarlarımızı bozdu.

kedili kadın

odipus
Kadın gibi kadın, insan gibi insandır. En asil duyguların kadınıdır. Elbette tüm gruplar gibi bu kümedeki bireyler de homojen değildir. Her birinin kişilik özellikleri başka başkadır. Ancak ince ruhlu insanlar genelde canlısever-hayvansever insanlardır. Kedili kadın da iyi bir kadındır. Bazen de kedi gibidir. Nazikçe sevin, çok sıkboğaz etmeyin ve de köşeye sıkıştırmayın.

birden bire her şeyin güzelleşmesi

odipus
üniversitede çok da zor olmayan bir bölümü itlik serserilik yüzünden birkaç yıl uzatmalı bitirdim. son sınavları verdim notlar sisteme düştü düşecek son bir iki dersten pürüzler vardı. bir hocalara/asistanlara bir öğrenci işlerine koşturup durdum birkaç gün. bir ara yine yok yere okul uzayacak bir dönem belki de bir yıl diye düşünüp iyice darlandım. sonunda çabalar sonuç verdi pürüzler giderildi:) açıkçası artık istenmiyordum da beni mezun etmek için özel çaba gösterildi:) bir beş on dakika herşey o kadar güzelleşmişti ki, artık okul belası yoktu. umut dolu bir mutluluk.. hayatta böyle hisler birkaç defa yaşanıyor, evet..

garip bir şekilde benzer mutluluğu yıllar önce üniversiteye yerleştiğimi öğrendiğim o gün internet kafenin bilgisayarının başında yaşamıştım..
2

erkeklerin sıçıp batırdıklarında kendilerine söyledikleri yalanlar

odipus
sıçıp batırdığımız, sıçıp sıvadığımız zamanlar ve durumlar var mıdır? vardır, kimin olmaz ki. makul ve doğru olan yanlışı kabullenip tamire yönelmektir. ancak birçok farklı nedenlerden dolayı bu bazen mümkün olmaz. madde madde ilerleyelim;

1. kadınlar fizik ve karakter gücü yüksek erkeklerden hoşlanmaya eğilimlidir. aşağılanmaktan ziyade el üstünde tutulmaktan hoşlanırlar. kendisinden güçlü ve en az bir adım önde olan erkeği ister, ancak aşağılanmak için değil güven için.

2. herkes 'para' ister. para birçok sorunu çok kısa sürede ve kolaylıkla çözmek için çok etkili bir 'araç'tır. spesifik olarak paralı erkek isteyen pek çok kadın olsa da, göreli olarak 'parasız' olan pek çok erkek de kadınsız değildir.

3. klişe ötesi, değerlendirmeye değmez.

4. olabilir de olmayabilir de. bir kere 'kezban'ın herkesçe üzerinde anlaşılmış bir tanımı ve özellikleri yoktur. gayet modern görünümlü, açık fikirli, güzel ve aklı başında bir kadın da senin bir isteğini reddetti ya da bir konuda uzlaşamadınız diye 'kezban' ilan edilebilir. görece kapalı çevresinden kopup gelen izmir, istanbul vs. gibi şehirde üniversite okurken, ya da iş hayatının başında olan bir kadın da çelişkili tavırları ve değer yargıları ile 'kezban' kategorisine girebilir. pek çok durumda bu ifadede de 'ulaşılamayan et' ve 'mundar' ilişkisi söz konusudur. ayrıca 'çomar' olmadığına emin misin?

5. kısmen doğru, kısmen yanlış. belki de hayat siyah/beyaz değildir.

velhasıl, yolunda gitmeyen ikili ilişkilerimizde bu ifadeler bir savunma mekanizması olarak düşünülebilir. belli bir yere kadar yardımcı da olabilir. doğru olan yol çoğunlukla olduğu gibi zor yoldur. kendimiz nerede yanlış yapıyoruz. ya da yanlış anlaşılıyor olabilir miyim? gibi sorular sorarak, ince eleyip sık dokunarak daha sağlıklı iletişim kurulabilir.

kendine karşı dürüst ol(a)mayan kişiler genelde kısa yolu tercih edip goygoy, yaygara, yalan, ciddiyetsizlik batağında debelenmeye devam edeceklerdir. olsun, seviyorlar..

temel reisin gavat olduğu gerçeği

odipus
Zaten adam gibi adam olsa safinaz'ın peşinden koşmaz. Tüh yüzüne. Sıska, çirkin ve sevimsiz. Sesi bile kulak tırmalıyor. Profesyonel bir başarısı, saygın bir mesleği, güçlü karakter özelliklerine sahip olduğunu gösteren hiçbir veri de yok. Böyle bir kadın için onca çabaya değer mi? Hadi kabasakal itin uğursuzun teki anladık. Ya temel reise ne oluyor?! Be adam ye ıspanağı yak piponu yan gel bak keyfine..

sevgilisini döven komşuya karışılır mı sorunsalı

odipus
direkt karışmak pek mantıklı görünmüyor. iş çığırından çıkıyor gibi görünüyorsa polise haber verilebilir. sandığımızdan çok daha fazla ruh hastası insanla bir arada olduğumuzu unutmayalım. idealist ve fazla iyi niyetli yaklaşımlar ters tepebilir. 'erkeğim değil mi bundan sanane ister döver ister sever' cevabı alabilirsiniz. kendine yardım edemeyene kimse yardımcı olamaz. çok özür dilerim ama bazı kadınlar da sert erkek, sevdiğinden yapıyor vs. diyerek kendi yedikleri dayağı umursamıyor. hatta hoşlarına gittiğinden şüphe ediyorum bazen. sen dayağa razıysan ben senin için arada tantuna gidemem, hiç kusura bakma!

ha ciddi anlamda şiddet görüyor, kurtulmak da istiyor. ancak evsiz, parasız, aç kalma tehlikesi söz konusu artı çoluk çocuk var. öncelikle ne yapacak edecek kadın kişi kendi çare arayacak. çok acı ama yapılması gereken bu. belki yavaş yavaş kurtulacak bu kötü durumdan ama vazgeçmemek önemli. üçüncü şahıslar/gruplar ne yazık ki çok etkili olamazlar aileden ya da çok yakın dostu vs. değilse. devletin tutumunu da az çok biliyoruz. onlar da çok hantal ve güvenilmez. sonuç alabilmek için titizlikle davranmak, soğukkanlı, her olay özelinde ayrı şekilde çözüm üretmek gerek. ama en önemlisi şiddet gören kişinin sağlam kafayla kurtulmak istemesi.
0 /