confessions

ilhampipisi

- Moderatör - -

  1. toplam entry 2645
  2. takipçi 28
  3. puan 110612
  4. kazanç 11,06 ₺

kaplumbağa ve tavşan hikayesi

ilhampipisi
'Küçükken annemim bana anlattığı çoğu kişinin yanlış bildiği bir hikaye vardı. Tavşan ve kaplumbağa hikayesi.

Tavşan çok uyuz bir tipmiş. Sağda solda hızıyla övünür herkesi yarış yapmaya davet edermiş. Orman hayvanları onun bu tavırlarından bıkmış. Tavşanın övünmeleri ve herkesi yarışa davet etmesi yüzünden bizim kaplumbağa da ben de yarışayım şansımı denemiş olurum demiş. Tavşan elbette kaplumbağanın bu teklifine çok gülmüş ve yarış teklifini kabul etmiş.

Sonunda yarış günü gelmiş ve tavşan kaplumbağaya bayağı bir fark atmış. Kaplumbağaya bir oyun yapayım diyede bir köşede güzelce kestirmiş. Uyandığındaysa kaplumbağa bitiş çizgisini geçip şampiyon olmuş bütün hayvanlarla beraber bunu kutluyormuş bile.

Sonunda akşam olmuş kaplumbağa evine dönmüş. Akşam yemeği için eşi ve çocuklarıyla yemek masasına geçmişler ve kaplumbağa çocuklarına demiş ki:"sadece yoluna devam edeceksin!".

Bu güzel sohpeti kapı sesi bölmüş. Anne kaplumbağa kapıyı açmış. Kapıdaki tavşanmış ve elinde bir çekiç varmış. Tavşan içeri girmiş ve kaplumbağanın gözleri önünde eşini ve çocuklarını katletmiş. Sonra kaplumbağayı öldürmüş ve yemeklerini yemiş. Son kırıntısına kadar çünkü her zaman tavşan kazanırmış!'
(bkz:true story)
(bkz:the hunt)

lsd

ilhampipisi
(bkz:magic mushroom)'un 100 katı kafası olan ve bir dönem reçeteyle satılan bir tür asit. (bkz:inanmazsan say). 3. Göz, epifiz bezinden salgılanan, şamanların çeşitli otlarla miktarını artırdığı dmt molekülü kırması bir şeydir. Çok az bir miktarı kişiyi neredeyse 10 saat sürecek garip bir bilinçaltı dünyasına gömer. Anlık ruh halinize göre harikalar diyarı ya da pussyland da olabileceğiniz gibi bir tür distopyada da olabilirsiniz ( pussyland kısmında biraz abartmış olabilirim).

Yapılan araştırmalarla beynin normalde pek bir etkileşimde olmayan bölgelerini (!) etkileşime sokup kullananların söylediğine göre kişiyi evrenle birleşmeye iter. Kullananlar kendilerini takip eden gölgeler olduğunu her şeyi daha renkli bir biçimde görmeye başladıklarını söylerler. Kullanan kimselerin vücudunun bir nevi otokontrolünü yitirmesi yüzünden yalnız olmaması ,üstelik kullanan kimselerin çoğunun bunu kaldıramayacağı gerçeğini unutmamak lazım, gerekir. Ayrıca beyin üzerinde kalıcı zarar bırakabilir

Kimi rivayetlere göre edward munch ünlü tablosu the scream'i bu maddenin etkisi altındayken çizmiştir. Ayrıca 80'lerde popüler kültürde kendine yer bulmuş gençler tarafından kullanılmış bu madde günümüzde bir uyuşturucu olarak geçmekte ve tck 193/3'e göre kanuni yaptırıma tabi olmaktadır.

aynı anda iki kişiye aşık olmak

ilhampipisi
Çevremizde bulunan kimselerin bazılarından nefret ederiz. Nefret ettiğimiz insanları sevmeye başladıkça onlara karşı nötrleşiriz; nötrleştiğimiz insanlara olan hoşlantımız arttıkça onları sevmeye başlarız. İşte sevmeye başladığımız bu insanları daha çok seversek onlara aşık oluruz. Kısaca söylemek gerekirse birine diğerinden daha bir aşıktır kişi!

Bir de uçurum mevzusu vardır. Kişi, ne işi varsa artık, arasında kaldığı kimseleri uçurumunun kenarında asılırken hayal eder ve sadece tek bir kişiyi kurtarma şansı olsaydı hangisini kurtarırdı bunu düşünür. Bu bağlamda:

A) 'olamaz hangisini kurtaracağımı bilemiyorum aman tanrım ne yapmalıyım' diye karamsarlığın dibine düşüyorsa tebrikler ikisine de aşık değilsiniz ama iyi bir insansınız.

B) 'aslında ikisi de gram umurumda değil bla bla bla...' diyorsanız tebrikler insan hayatına değer vermeyen bir psikopatsınız. Derhal yardım alın!

C) ve nihayet düşünüp taşınmanız sonucu taraflardan birini seçmişseniz az biraz bekleyin tebrikler çok iyi bir yalancısınız!

Evet eminim ki size biraz anlamsız gelen, bu testin kaynağı dötüm ama takdir edersiniz ki aşk denen illet bir tercih değil, Kişinin kendi çevresinden, annesinden babasından ne bileyim ninesinden falan, gördüğü, o zaman ki toplumun(sosyal çevresi) standartlarını evrimsel artılarını kullanarak içselleştirdiği garip bir şeydir.(bkz:tensel uyum), (bkz:auora)
Yani mantığınızı kullanıp yaptığınız tercih aşık olmak için çaba gösterdiğinizi, ya da ilgi çekmek için basit bir oyuna girdiğinizi, gösterir. Bir de bazen siz anlamasanızda vücutlar birbirine söz verir. O yüzden seks yaptığımız kimselere aşık olma yanılgısına düşeriz. Neslin devamı, dünyaya gelen yavruyu korumak için hormonların sebep olduğu basit bir yanılgıdır bu. Size tavsiyem aşık taklidi yapmaktansa aptal taklidi yapın. O zaman tam bir aşık gibi olursunuz!
5

karantinadayken izlenecek dizi tavsiyesi

ilhampipisi
Her şeyden önce: (bkz:aramaya inanmak)

sitcom katagorisinde
-(bkz:how i met your mother)


anime katagorisinde

-(bkz:berserk)
-(bkz:death note)
-(bkz:One punch man)


yetişkin animasyonu kategorisinde

-(bkz:south park)
-(bkz:The simpsons)
-(bkz:Rick and morty)
-(bkz:adventure time)
-(bkz:paradise pd)


aksiyon katagorisinde

-(bkz:Game of thrones)


drama katagorisinde

-(bkz:Black mirror)
-(bkz:la casa de papel)
-(bkz:peaky blinders)
-(bkz:band of brothers)
-(bkz:dark)
-(bkz:breaking bad)
-the end of f***ing world
-(bkz:sex education)


dedektif katagorisinde

-(bkz:sherlock )


animasyon katagorisinde

-love death & robots


buhar çılgınlığı katagorisinde

-(bkz:carnival row)


suç katagorisinde

-(bkz:freud dizi)


macera katagorisinde

-(bkz:The mandalorian )dram katagorisi

-(bkz:pose dizi )
-(bkz:the witcher )


korku katagorisinde

-(bkz:stranger things)
-(bkz:supernatural)
-(bkz:dracula)


bilim kurgu katagorisinde

(bkz:doctor who )diğer

(bkz:good omens)
-(bkz:acayip hikayeler)
(bkz: Sex Sent Me to the Emergency Room )


Sitede başlığa sahip dizilerden derlenmiş bu liste yeni başlıklarla güncellenecektir, yani muhtemelen belkiii...
0 /