confessions

bigkerry

Ordinaryus - Yazar -

  1. toplam entry 302
  2. takipçi 4
  3. puan 9910
  4. kazanç 0,99 ₺

zaman en iyi ilaçtır

bigkerry
öldürülmek istenen bir insanın yiyeceklerine zehir katılarak uzunca bir zaman diliminde, sabır ile sonucu beklemek isteyen bir katilin çizdiği yol gibidir zamanın ilaç olması.

hiç farkında olmazsiniz içinize karışanlardan, hep aynı kalıcak sanırsınız ama zaman içinize içinize işlemeye başlamıştır. farkında olmadan hazin sona doğru yaklaşırsınız, ruhunuzun serbest kalacağı...

zaman duyguların ilacı değil duyguları öldüren bir zehirdir.
1

heteroseksüel erkek

bigkerry
herhangi bir hıyarlığın evrimle bağdaştırılmasını pek sevmiyorum. aslında bu konuyu burada hiç açmak istemezdim ama birileri zikredecekti elbet, red pill gibi safsata akımların erkekler arasında yayılması ve hemen hemen hiç bir erkeğin bu akımların mantığını anlamaması işi bu noktaya getirdi.
bunun kadınlar tarafından bu şekilde evrimle bağdaştırılarak anlatılmasının sebebi erkeklerin evrimi kendi çıkarlarınca kullanmasıdır. evrim bize atalarımızdan kalan gen havuzunu anlatırken, aslında bu gen havuzunun ne kadar değişime uğradığını yani, evrimleşmenin kendisinden bahsediyor. burda konunun sebebini aslında sonucu gibi anlatıp kendi hıyarlıklarına bahane arayan hetero erkekler koskoca evrim konusunu da bulandırmaktan başka bir şey yapmıyor. evrim insanı her geçen gün daha fazla aklını kullanacak şekilde günümüze getirdi yani daha düz bir ifade ile evrimsel süreç zekanın insanlık tarihi boyunca gelişiminden bahsediyor. sen bu gelişime ayak uydurmak yerine günümüzü milyon yıl geriden takip ediyorsan bunun sonucu evrim değil. evrimsel sürecin seni tam olarak evrimleştirememesi, yani sorun senin hıyar olman. sözlük hanımları lütfen her hıyarı kendi sapından asınız.

kadınların bu durumlardaki hatası ise genel olarak, karşılaştıkları olaylarda eleştiriyi hem aşırı hale getirip hem de konudan saptırması. denk insanların kurduğu bir ilişkide ağır olmayan dozajında ve konudan sapmayan eleştiriler her iki cins için de kabul edilebilirken. sorun, kişilerin hatalarını kabul etmeme ve karşı çıkmak adına yöntem geliştirmesidir. bu yöntemler yıllar geçtikçe daha uysal ve medenileşmiş olsa da ilk paragrafın konusu ile birlikte erkek ve kadının ayrı ayrı bu sürece balta vurduğu gerçek. işte bu süreç cinslerin birbirlerini düzeltmekten çok birbirlerini, kendi yaşam sürelerini en uzun süreye çıkartmaları için, yola getirmeye çalışmışlardır. etik değerler burada söz konusu değildir. evrimsel süreç bize empati gibi bir kavramı verdi ki insanlık tarihinin asıl başlangıcı budur.

yani heteroseksüel kadının tarih boyunca erkeği adam etmek gibi bir misyonu olmadı. bu cins kendi çıkarları için gelişirken erkek cinsi de kendi çıkarları için gelişti ve böylece gelişmeye azalarak devam ediyorlar. birbirleri ile bağlantılı noktalar yok demek değil bu ifadede sakın cımbızla laf çekmeyin. freud herşeyin temeline üremeyi koyarak farklı bir bakış açısı getirse de evrimsel süreç özellikle evrimsel psikoloji üremenin en önemli bir görevlerden biri olduğunu fakat herşeyin temelinde en uzun süre hayatta kalmanın olduğunu açıklıyor. eril dişi ilişkileri en büyük görevler listesinde birbirine bağlı olsada en uzun süre hayatta kalmaya karşı birbirine bağlı değil. yani ne erkeğin ne kadının milyon yıllar önceden kalan birbirlerini eğitme misyonu yoktur diyebiliriz. bu evrimsel süreçle oluşmuş bir durum olduğunu yukarıda söyledim.

edit: harf hatalarım olacaktır fark eden arkadaşlar bildirirse düzeltirim
1

birden bire her şeyin güzelleşmesi

bigkerry
Türkiye de hemen hemen herkesin olmasını beklediği durum. Bunun için çaba gösteren de yok. Herkes bir şeylerin olmasını bekliyor fakat olmasını istedikleri için icraate geçen yok. Başınıza sık gelen bir sorun varsa harekete geçmeniz gerekiyor demektir.

kedi seven insan

bigkerry
üç yıldır yavru bir sokak kedisini besleyerek garfield'a dönüştürdüm. kendisini eve almıyorum ama kutusu yumuşak yatabileceği yeri olsun maması eti sütü olsun kendimden ayırmıyorum. pisipisimin bana bu güne kadar ufak tefek oyunlar ve sevmek için her çağırdığımda gelip sokulması (karnı tokken, yatıyorken hatta yemeğini yerken bile bırakıp sokulması sonra yemeğine devam etmesi) dışında, sadece bir kere faydasını gördüm o da; eve giren kertenkeleyi ekip çalışması ile yakalamamız oldu.

sweetbox koltuk

bigkerry
amacı insanların evindeymiş gibi film izleyebilmesini sağlamak olan koltuk. normal sinema koltuklarına sığmayan biri olarak; elektrikli sandalyede işkence hissini ortadan kaldırıyor. kocaman bir ekrana karşı sevgili ile sarmaş dolaş film izlemek için de birebir tabi.

mötley crüe

bigkerry
ergenken guns n roses 1, allah 2, mötley crüe 3 diye ortalıkta gezerdik. şimdi bu üçlüden sadece mötley hayatımda. mötley, yaş geçtikçe insanın değişen müzik zevkine direnebilen tek grup olabilir.

joker

bigkerry
sinemada 2 kere izlediğim nadir filmlerden, joaquin Johnny Cash'in hayatını anlatan i walk the line'dan beri aşırı sevdiğim bir adamdı, böyle bir rolde kendisini izlemeyi hep istemiştim. ikincisi de Adrien Brody'nin scarface tarzı bir yapımda italyan mafya lideri rolünde oynamasıydı, o da peaky blinders'ın 4. sezonunda efsane oynamıştır. istifamı verip cast editörü mü olsam ne
0 /