tek eşli erkeğin delikanlı olma ihtimali

odipus
'Erkek birey' birden çok kadına cinsel arzu duyar. Çünkü neden duymasın!? Nice koçyiğitlerin dünya güzeli manitalarını/hanımlarını son derece sıradan ve hatta çirkin hatta sümüklü(bkz:swh) dişiler ile aldatması, kütahya'ya yolcu garantili havalimanı yapan akp iktidarı gibi böyle bi bakışta ve düz bir mantık ile anlaşılmaz ve saçma görünen icraatler içinde olması seyrek rastlanan bişey değildir. Bu tip şeylerin doğal/evrimsel açıklamaları açık kaynaklarda ayrıntıları ile mevcuttur.

Ancak ormanda değil 'medeniyet' içinde yaşıyoruz. Çok kişinin anlamakta güçlük çektiği şudur ki bu hayatta sahip olduklarınız size sahip olmaya başlar. Para, kariyer ve güç sahibi olabilirsiniz ancak adeta transparan hale gelen son derece şeffaf bu dünyada sahip olduğunuz bu şeylere dayanarak kafanıza göre ilelebet takılamazsınız. Parama güvenerek çok eşli yaşar giderim dersiniz ama planınız büyük ihtimalle sürdürülebilir değildir.

Sağlam zengin pekçok adamın yanında neden ortalama güzellikte bi hanım var ve neden aslında mazbut sayılacak bir hayat sürüp gidiyorlar? Bunları bir daha düşünmekte fayda vardır.