sevgilisini döven komşuya karışılır mı sorunsalı

odipus
direkt karışmak pek mantıklı görünmüyor. iş çığırından çıkıyor gibi görünüyorsa polise haber verilebilir. sandığımızdan çok daha fazla ruh hastası insanla bir arada olduğumuzu unutmayalım. idealist ve fazla iyi niyetli yaklaşımlar ters tepebilir. 'erkeğim değil mi bundan sanane ister döver ister sever' cevabı alabilirsiniz. kendine yardım edemeyene kimse yardımcı olamaz. çok özür dilerim ama bazı kadınlar da sert erkek, sevdiğinden yapıyor vs. diyerek kendi yedikleri dayağı umursamıyor. hatta hoşlarına gittiğinden şüphe ediyorum bazen. sen dayağa razıysan ben senin için arada tantuna gidemem, hiç kusura bakma!

ha ciddi anlamda şiddet görüyor, kurtulmak da istiyor. ancak evsiz, parasız, aç kalma tehlikesi söz konusu artı çoluk çocuk var. öncelikle ne yapacak edecek kadın kişi kendi çare arayacak. çok acı ama yapılması gereken bu. belki yavaş yavaş kurtulacak bu kötü durumdan ama vazgeçmemek önemli. üçüncü şahıslar/gruplar ne yazık ki çok etkili olamazlar aileden ya da çok yakın dostu vs. değilse. devletin tutumunu da az çok biliyoruz. onlar da çok hantal ve güvenilmez. sonuç alabilmek için titizlikle davranmak, soğukkanlı, her olay özelinde ayrı şekilde çözüm üretmek gerek. ama en önemlisi şiddet gören kişinin sağlam kafayla kurtulmak istemesi.
atalante
Üst kat komşu karısını sanırım dövüyordu. Çığlık sesleri fazlaca rahatsız etmişti beni. Birşeyler yapmalıydım. Çıktım yukarı zile bastım. Kapıyı adam açtı. Gözlerini hatırlıyorum hala. Gençliğime doymadan orda ölebilirdim şimdi düşünüyorum da. Bir daha böyle birşey yapmam. Zabıtayı aramak mantıklıydı ama çözüm değildi. Genç insanlardı. Umarım şimdi sevişiyorlardır (bkz:swh)
neobusuyonuzlansexmiburasi
ülkemizdeki kadın cinayetlerinin temelinde yatan acı bir gerçek de bu maalesef. siz zannediyor musunuz ki o aşağılık adamlar bir anda şiddete merak sarıyor. maalesef bu tip durumlarda kadınlar erkekleri gereksiz bir koruma çabası içine girerek olayı örtbas etmeye çalışıyorlar. öyle ya elalam ne der! bunca zaman gözlemlediğim tecrübelerime göre bu tip olaylara müdahale ettiğiniz de kadınla erkek iyi oluyor, siz kötü oluyorsunuz.