seks yapmak için söylenebilecek yalanlar

ilhampipisi
Küçükken okuduğum bir kızılderili efsanesinden.

Önbilgilendirme: amerika yerlilerinde bizdeki şeytan tabirine benzeyen bir karekterdir iktomi . Genelde insan ya da örümcek formundadır. Sıfatları arasında hileci örümcek ruhuda geçmektedir.

Uzun zaman önce günün birinde adını şu an hatirlayamadigim bir kabilenin adını hatırlamadığı şefinin bir kızı varmış. Bu kız dillere destan bir güzelliği ve de pamuk gibi bir kalbi sahipmiş ama babası onu erkeklerden uzak büyütmüş bu yüzden kiz çevresinde kadınlardan başka kimse görmemiş. Bütün bu olanlar hileci deyyus iktomi yi kızı elde etmek için daha da heyecanlandırmaktaymis. O da bir hile kuruvermis. Bir kocakarı kılığına girip kızın yanına yaklaşmak daha sonrada onu oyuna getirmekmiş planı. Düşündüğü gibi de yapmış kiligini değiştirmiş ve kızı aramaya koyulmuş onu bir nehir kenarında buluvermiş. Kiz yalnızmıymış yoksa yanında birileri varmıymış pek emin değilim ama gün ortasında dalevereci ve şefin kızı yalnız kalıvermis. Bu ana kadar kıza kendini görmüş geçirmiş bu ihtiyar diye tanıtıp onun kalbini kazanan iktomi kıza nehrin karşı tarafına geçmeyi önermiş. Kiz da kocakarının koluna girmiş ve karşı tarafa geçmek için nehre girmişler ee haliyi etekleri islanmasin diye de onları toplayıvermişler. Bu sırada güzel mi güzel kızımız kocakarının bacakları arasında saklanan şeyi görmez mi basmış çığlığı nasrettin hocada dururmu, yanlış hikaye.. iktome bunu görünce üzülmüş gibi yapıp kıyıya çıkmış. Ona karşı nazik olan yaşlikadini, üzdüğünü düşünen Kız da ona yaklaşmış ve özür dilemiş. iktomi anlatmaya başlamış."ah benim güzel kızım ben de gençliğimde senin kadar güzeldim ama yaşlanıca bir illete yakalandım ve vücüdumu iltihap topladı işte o gördüğünde vücudumdaki iltihaptı" bunları duyan kız: " herhalde bunun bir çaresi vardır. Eğer yapabileceğim bir şey varsa çekinme söyle" işlerin istediği gibi gittiğini gören iktome içinden kahkaka atarak" ah benim güzel kizim elbette bir yol var ve bana yardımcı olabilirsin ama bunu senden isteyemem" gerizekali, mankafa olayı bir türlü anlayamayan daha önce babası dışında erkek denen varlığın varlığından habersiz kızımızda ısrar etmiş elbette ve iktome başlamış anlatmaya"ah benim dünyalar güzeli kızım vücuduma dert olmuş bu iltihabı kurutmanin tek yolu onu senin bacak arana koymamdır. Ancak bu şekilde deva bulabilirim" çözümün basit olduğunu düşünen kızımızda sevinir ve ona yardımcı olabileceğini söyler. ...

Sonrası malum. Hikayenin son kısmı henüz daha küçük bir çocuk olan benim için oldukça farklı bir anlatıma sahipti. orjinalliğinin bozulmamasi için kitabı bulmam halinde orjinalini editliyeceğim. Ayrıca pizzam bitti artık devam edemem.

(bkz:kızılderililerde porno kültürü )

Edit: kitabın adı Kızılderili Efsaneleri Ve Masalları, Richard Erdoes – Alfonso Ortiz