playstation 5

arsenikiskyla
geçtiğimiz günlerde teknik özellikleri ile ilgili uzunca bir sunu yapılan fakat şekli şemali hala belirsiz konsol.

şimdiye kadar bildiklerimize göre hayvani ssd okuma hızı hariç xbox series x'in epey gerisindedir. çok teknik detaya girmeden söylemek gerekirse, konsolun maksimum 10.2 tf güç verebildiği, ancak bu hıza anlık olarak ulaşabilindiği ve ısınma sebebiyle bu gücün her zaman kullanılmayacağı, normal hızının yaklaşık 9.2 tf olacağı sony tarafından açıklanmıştır. tasarımı da hala ortaya çıkmadığına göre sony'nin bu soğutma işinde bir şeyleri çözemediği aşikar.

öte yandan en büyük rakibi xbox series x ise 12 tf doğal güce sahiptir ve tasarımı göz önüne alındığında tahminen soğutma gibi bir sorunu yoktur.

bu nesil çok kanlı geçecek. microsoft bir önceki nesilde yaptığı büyük hatalardan ders çıkarmış gözüküyor. işin exc tarafında neler olacak onu da hepimiz göreceğiz. microsoft 15 yeni stüdyo satın aldı. bunlarla yeni konsola özel oyun yapacak mı yoksa yine pc-xbox mı devam edecek henüz bilgi yok. öte yandan ps4'e özel oyunların da artık pc'ye gelmeye başladığını gördüğümüze göre, konsola özel oyun olayını artık görmeme ihtimalimiz bile var bu nesilde.

sevgiler.