kahve

deniz ayısı
Coffea arabica yumuşak içimli, daha lezzetli ama daha zor şartlarda yetişir. Coffea canephora (robusta) ise kolay yetişen ama zor içilen bir türdür.
İçtiklerimiz genelde %100 arabica çekirdeğidir. Paketlerin üzerinde kenarda köşede görürsünüz bunu. Lezzetten ödün verip daha ucuza mâl etmek isteyen bazı hazır kahve markaları veya daha sert tat isteyen bazı espresso markaları arabica ve robusta çekirdeklerini karıştırır.
Kahve içilirken höpürdeterek içilir ki aroması ağız ve burun içinde daha iyi dağılsın, içindeki aromalar açığa çıksın ve çevredeki insanlar kanser olsun.
okuryazar
İçenler Sosyal içiciler ve tiryakiler olarak ikiye ayrılır. İdeali sabah 10'dan sonra içilmesidir. Bu sayede etkisi vücudu uyandıran hormonlar düşüşe geçtiğinde tekrar yükselme sağladığı için uzun sürer. Öğleden sonra 4'den sonra içileninin etkisi ise genelde gece uyku kaçırmak olur.
arcq and arc
kahve hatır işidir, kıymetini bilenle içilir demişler. benim gibi bazı insanlara kahve bağımlılık yapıyor. sabahların olmazsa olmazı. biraz moralin bozuksa ve hayata dönmek istiyorsan sert bir kahve ve sigaradan daha iyisi yoktur. bu aralar haddini aşmaya başladı. aramıza biraz mesafe koysak iyi olacak (bkz:swh)