kadınların güce ve paraya tapması

Sigmund Freud
insanlar aşırı bir şekilde eleştiriyor, kadınlar da 'ne alakası var ya' diyerek topu taça atmaya çalışıyor ama ne kadar eleştirilse de, ne kadar inkar edilse de kadınların içine işlemiş bir içgüdüdür bu.. yani yokmuş gibi yapmaya gerek yok.. tabii ki kadınlar güce tapacak, kadınlar yüzbinlerce yıldır nasıl soylarını sürdürdüler sanıyorsunuz.. güçlünün yanında saf tutarak.. ne yapsın senin gibi 3000 TL geliri olan kirada oturan adamı, eve kanlı canlı et getirecek adam lazım kadınlara.. hak veriyorum yani.
geçenlerde twitter'da bir kadın yazmıştı ; tabii ki güce tapıyoruz, ne yapsaydık yani..
banadalazm
Doğanın kanunu budur. Her canlı soyunu sürdürme iç güdüsüyle yaşar. Kadınlar yuzyillardir kendilerini kadın olmanın zorluğunu anlatirlar ama en zor görev erkegindir herzaman. Erkeklerin yüzyıllardır hayatta kalma içgüdüsü ile savaşması gerkekir. Gücü elinde bulundurma diğer rakiplerinden sıyrılma ve bunu muhafaza etmek için sürekli mücadelede bulunur. Bu yüzdendir ki en güçlü olan en güzel kızı kapar sözü.

Kadınlar güce aşıktır, birlikte olmak istedikleri erkeklerin ses tonunu, ellerinin büyük olması veya kaslı olmasını istemelerinin sebebi gücün belirtilerinin bunlarda olmasından dolayıdır zaten. Tabi Günümüzde bu kriterlerin en büyüğü paradır ve parada bir güçtür.

Son söz.Her ne kadar inkar etselerde beyaz atlı prenste bir prenstir sonuçta.
ozgur
Bu her zaman ve devirde böyle idi.
İlk çağlarda avcılıkta iyi olan erkeği isteyen kadın, çağa ayak uydurmakta hiç bir zaman güçlük çekmez.
Bu hayvanlarda da böyledir.
Her belgeselde dişi hayvan eş seçerken en güçlü ve gösterişli olanı seçer, hoş onlarda amaç gelecek kaygısı değil next nesillerin genlerinin daha sağlıklı, güçlü olması içindir.