her şeyin seks için olması

chickenlegs
Freud'a göre insanlar 2 temel içgüdüyle motive olurlar. Agresyon ve cinsellik. Agresyon hayatta kalmamız için bizi motive ederken cinsellik de ürememiz genlerimizi gelecek nesillere aktarmamız için vardır. Şimdi şöyle bir geri yaslanıp düşünmenizi istiyorum. Daha fit bir vücuda sahip olmak için yaptığın spor, diyet.. Sadece daha "fuckable" / "arzulanabilir" olmak için değil mi ? Veya üzerinize size yakışan kıyafetler almanız.. Dahası da var, daha pahalı bir araba almak istemeniz, daha çok maaş kazanabileceğiniz bir meslek/pozisyon arzulamanız.. Bunların hepsi sadece daha güzel kadınlar veya daha sağlam erkeklere ulaşabilmek için değil mi ? Kısacası herhangi bir "hayvandan" farkımız yok gibi. Açıkçası uzun zamandır bu konuda kafa yoruyorum insanların kendisini bu kadar yukarıda görürken (çoğunun) hayvanlardan çok da bir farkı olmaması tuhaf değil mi ? Şu dünyaya gelip tek hayat amacının güzel yemekler yemek ve güzel partner(lerle) beraber olmak olan binlerce insan olması... Sadece tuhaf.
Sigmund Freud
kesinlikle katıldığım önermedir. 'ne seks'i yaa' diyenler, ya ne dediğinin farkında değildir veya ortamlarda (bkz:meriç)'lik yapıyordur.
maslow'un ihtiyaçlar hiyerarşisine göre sağlıklı bir insan, yemek yeyip, sıçıp, uyuduktan sonra istese de istemese de seks yapma ihtiyacı ortaya çıkar.

her şeyin seks için olması
cinselsozluk.net/foto

Bu ihtiyacını yok saymak ve bastırmak insanın bir üst hiyerarşiye çıkmasına ciddi şekilde engel olur ve psikolojisi bozuk, ruh ve fiziksel sağlığını yitirmiş, eksik bir insan olarak yaşamına devam ettirir.

Tabloda gördüğünüz gibi, seks güdüsünü bastıran veya karşılamayan insan, aile ilişkilerinden tut da,ahlak, kendine öz saygı gibi bir çok değere sahip olma şansını kaçırır..

Bu nedenle her sağlıklı birey cinselliğini bastırmadan, ihtiyacı doğrultusunda gidermelidir.
aksi taktirde toplumuzda olduğu gibi, cinselliğin tabulaşması, tecavüzler, boşanan kadını öldüren kocalar, platonik psikopatlar, yol kavgasında adam öldürmek gibi envai çeşit şekilde bozukluklar ortaya çıkar.
anonim_kullanıcı_4
belki çok farklı coğrafyalarda, bunun istisnaları olabilir. ancak, ülkemizin insanları kesinlikle primitif insanlardır. hiçbir olguya derin şekilde bakamazlar seks onlar için her Zaman Bir numarada yer alır. derin görüşleri anlayamazlar, emek verilen şeyleri bir çırpıda hiç ederler. popüler kültüre yoğun ilgi gösterip onun dışına çıkamazlar.

zannetmeyin ki sadece erkekler için konuşuyorum, bu kadınlar için de geçerli.

erkeklerde ki, günümüzde "sahte" olan kadın Bir çiçektir algısı. kadınların, feminizmi yanlış anlayıp hatta hiç ne olduğunu bilmeden erkek düşmanlığı yapması.

edebiyatımızdaki kadın yazarların bitmek tükenmek bilmeyen ağlak aşık kadın modeli şiirleri, erkek yazarlardaki saçma sapan konulu romanlar.
televizyonun sektörünün komple Bir çöp haline gelmesi.
türk halkının Zengin insanların şaşalı yaşantısından başka, ihanetten, hakaretten başka hiçbir şeyi izleyemez hale gelmesi. sporcusunun dopingli, müzisyeninin içeri atıldığı, gazetecisinin susturulduğu, her yere sansür uygulandığı, popüler kültüre uyumak için gençlerin abuk subuk içi yozlaşmış insanlara özendirilmesi. ve daha niceleri...
bizim insanımız ormanda yaşayan şempanzeden ileri gidemeyip bunları asla görmediği sürece her şeyi seks için yapacaktır, attığı adımı bile sevişmek için atacaktır.

eğer seks ise aslolan konu, onu hayvanlar da yapıyor eğer hayvandan Bir farkımız varsa seksomanyak bir toplum olmak yerine bunlarla uğraşmamız gerekir. işte bunun adı medeniyettir..
chickenlegs
Para, güç, eğitim, sosyallik... Bu liste sonsuza kadar gidebilir. Bana bu hayatta sonu cinselliğe çıkmayan tek bir konu söyleyin.
Veya şöyle ifade edeyim. Sonsuz paranız olduğunu düşünün ama hiçbir şekilde cinsellik yaşayamayacaksınız... Bu para, mal, mülk, spor arabalar, gösterişli kıyafetler bir şeyler... sizin için ne ifade ederdi ?
Cevap bence gayet açık, hiçbir şey.
felan
Kısmen katıldığım önerme. Insanın temeli 1) hayatta kalma 2) soyunu devam ettirme üzerine kuruludur. Bu milyonlarca yıllık kalıtım dnalarimiza islenmistir. Ama bugün çağımızın getirdikleri ile birlikte büyük oranda 1. temel tamamlanmıs geriye 2. Soyun devamı yani üreme kalmıştır. Bu yüzden insanlar dişisini etkilemeye çalışan tavus kuşunun kuyruğunu acmasi gibi, koku bırakmasi, ilginc figurlerle hayvanlarin dans etmesi gibi birbirlerini etkilemek üzere ugraslar veriyor. Bunlar makyaj, estetik, para, güç, bilgili olma, ünlü olma, başarılı olma gibi pek cok sey eklenebilir. Evet o hayvanlar aslında hicte farkımız yok. En temel düşünce bunlar. Her hareketin altında aslında temelde yatan birsey vardır. Maslowun piramitiyle de bu temel dürtülerle de açıklayabiliriz. Her neyse uzun oldu iste bunlar hep seks arkadaslar