cinsel kimliğini bulmak

dolores
Kendimi heteroseksüel olarak tanımlasam da, içimde bir yerlerde kadınlara olan ilgimin de farkındayım. Bu sevişme isteği mi değil mi bilemiyorum. Test etmek de istemiyorum. Öyle bir yönelimim varsa şayet, ortaya çıkarırsam yatıştıramam kendimi diye korkuyorum.
1
pia123 pia123
Herkesin eşcinsel bir eğilimi var mevzu sadece ne kadar derinde yattığı
anonim_kullanıcı_3
Aslında çocukluğundan beri hep içinde olan "eksik bir şey mi var?" hissinin tamamlanması.. Bir şeylerin adının konması. Yoksa şeytan aldı götürdü hesabı aranmıyor ama bulunuyor, biliniyor.

Ekleme: arcq and arc girdisinden sonra durum "kadın gibi kadın, biseksüel kadın
(cinsiyet, cinsel kimlik, yönelim, cinsel davranış sırasıyla)"

Kadın olarak doğdum (evet kıymetli fındıktan var), kadın gibi hissediyorum, hem kadınlara hem erkeklere ilgi duyuyorum, kadın gibi davranıyorum.

Resmen sınava girmiş gibi hissettim..
arcq and arc
kimliğimiz bizim ne olduğumuzdur. sanırım yanlış bir anlaşılma var . yönelimimizin ne olduğunu belirlemez. ve kimlikler yalnızca erkek veya kadın değildir. ikili cinsiyet kavramlarının haricinde olanlarda vardır. cinsel yönelimler farklı şeyler, cinsiyet kimliği 3 şekilde olabilir. kadın gibi hissetme veya erkek gibi hissetme veya diğerleri şeklinde

Cinsiyet: 2 tanedir: erkek ve kadın. interseks (3. olarak yeni eklendi)
Cinsiyet kimliği: 3 şekilde olabilir: erkek gibi hissetme, kadın gibi hissetme ve diğerleri
Cinsel oryantasyon (yönelim): 3 tanedir: cinsel ve romantik anlamda erkekten hoşlanma, kadından hoşlanma, hem erkekten hem de kadından hoşlanma
Cinsel davranış: 2 şekilde olabilir: olduğu gibi, rol yaparak

Biyolojik cinsiyetin kimliği vardır. Toplumda erkek biyolojik cinsiyeti olan bir bireyden "erkek" gibi davranması ve yaşaması, kadın biyolojik cinsiyeti olan bireyden de "kadın" gibi davranması ve yaşaması beklenir. Toplumdan topluma bu beklentiler bazen büyük değişiklik gösterse de, genel algı aşağı yukarı aynıdır. Eğer erkek cinsiyet kromozomlarına ve bunun doğal sonucu olarak erkek bedenine ve karakteristiklerine sahip olan bir birey, erkek olduğu gerçeğiyle mutluysa, bu bireyin cinsel kimliği de erkektir. Eğer dişi cinsiyet kromozomlarına ve bunun doğal sonucu olarak dişi bedenine ve karakteristiklerine sahip olan bir birey, kadın olduğu gerçeğiyle mutluysa, bu bireyin cinsel kimliği de kadındır.


cinsel kimlikler bunlardır;

cinsel kimliğini bulmak
cinselsozluk.net/foto
4
anonim_kullanıcı_3 anonim_kullanıcı_3
Kadın gibi kadın, biseksüel kadın
(Cinsiyet, cinsel kimlik, yönelim, cinsel davranış sırasıyla) :)
arcq and arc arcq and arc
şimdi tam olarak kendini tanımlamış oldun işte :D
anonim_kullanıcı_3 anonim_kullanıcı_3
Neyse ki kolaydı :))
arcq and arc arcq and arc
😄👍