cinsel isteksizlik

psikolog
cinsel soğukluk olarak da geçer.
bazı rahatsızlıklara işaret olabilir ve partnerden partnere bulaşabilir bir durumdur.

mesela, bazı ilaçlar dahi cinsel isteksizlik yaratabilir. psikiyatrik ilaçlar hele hele.
ya da kullandığınız uyarıcı maddeler.
bir rahatsızlık da olabilir tabii, buna birçok sebep gösterebilirim ama ben sağlık bölümünden mezun olalı oldu biraz, çoğu bilgiyi hatırlamıyorum.

düşman başına dahi gelmemesi gereken bir şey.
1 ay öncesine kadar cinsellik neydi unutmuştum. hemen hemen 9 aydır hiçbir cinsel aktvitem olmadı ve bu süre içerisinde epey de dolmuş içimdekiler. ilaçlar ile artık normal bir bağ kurdum ve vücudum da buna alıştı ki... cinsel isteksizlik durumum yok ve eskisinden daha düzenli bir cinselliğim var.

böylesi bir durumda hiç düşünmeden doktora gidin.
bigkerry
kısaca libidonun yerlerde sürünmesidir. genelde libido tavan seviyesinde yaşadığım için hayatımda bir kaç kere içine düştüğüm de beni aşırı etkileyen durumdur. bir tanesini sözlüğe de yazmıştım 20-25 gün sürmüştü ve bu konuda hayatımın en kötü dönemlerinden biriydi. diğerleri ise apandisit ameliyatı sonrası sonrasında oldu, bunu ağrılarım ve verdiğim kilolar yüzünden çok da kafaya takamamıştım hayatımın her alanında sıkıntı çekmiştim çünkü. normal hastalık dönemlerinde de oluyor ama bu çok kısa süreli ve bağışıklığın tekrar güçlenmesi normale dönen vücut fonksiyonları ile tekrar eski haline dönüyor.

eğer kullandığınız ilaçlar buna sebep değilse tıbbi bir durum ortada yoksa; bunun çaresi, cinsel isteksizlik yaşanılan dönemde hayata dair ne yapılıyorsa; yeme düzeni uyku düzeni, yapılan veya yapılmayan sosyalleşmeler, gezilen yerler, uğraşılan hobilerin hepsini değiştirmek yani olduğunuz/sizi bu isteksiz duruma sokan veya isteksizlikle bağdaştıralabilecek durumlardan kurtulmak.