çevreci aktivist greta thunberg

Sigmund Freud
isveç doğumlu 16 yaşında bir kız varmış. iklim değişikliği savunucusuymuş.
trump'a birleşmiş milletler'de posta koymuş. bu ne cüret falan gibi laflar etmiş.
açıkçası ben biraz proje olduğunu düşünüyorum.
öncelikle tipi çok itici. sonrasında zenginlik fışkırıyor. (ailesinin özel teknesiyle amerikaya gitmiş.)
çin ve hindistan'ın nerede olduğunu bilmiyormuş falan..
bir de sen hayatında ne yaşamış olabilirsin ki, ortadoğu'da çocuk oldun mu mesela..
kısacası gıcık oldum..


1
akibat akibat
Ne diyo bu amina kodumun gancığı. Tutmuş bir de ciddi duruyor. Rol kesiyor mk . Bütün dünya inanıyor. İnandirmislar çocuğu . Dünya mal mk
niyet ettim bosalmaya
Öncelikle bu kızın bir proje olduğunu söyleyelim.

Sonrasında da fikrimizi beyan edelim, ciddi anlamda “mal”.

Zaten bu aktivistler, feministler, lgbt'ler, veganlar gibi sorunlu insanlardan bıktık usandık. İstiyorlar ki herkes her şeyi bunların isteğine göre yapsın, bunların aldığı kararlara göre hayatımızı şekillendirelim, Öyle bir dünya yok, bunu kafanızdan çıkartın. Siz zırlayacaksınız, biz de istediğimiz gibi yaşayacağız.

Şimdi tekrar dönelim bu gerizekalı aktiviste;

Neymiş efendim gezegenin küresel ısınma problemleri varmış da, Türkiye de asıl sorumlulardan biriymiş, cezalandırılmamız gerekiyormuş. Bunu 16 yaşındaki bir gerizekalı söylüyor, kime peki? Senin, benim kapısından içeri bile giremeyeceğimiz birleşmiş milletler'e tabii ki.. ne hakla, hangi vasıfla? Birleşmiş milletler'in de amına koyayım ki davet edip konuşturmuşlar.

Daha fazla yazıp ellerimi yormayacağım, troll Trump taşağını geçmiş zaten;
çevreci aktivist greta thunberg
cinselsozluk.net/foto
pierre woodman
korku filminden fırlamış gibi tuhaf bir kız. dünyayı tanıdığını zanneden, ama okuldan mezun olup özel sektörde çalışıp, yetişkin hayatına atıldığında çevreciliği tersten görecek haberi yok. bilmiyor ki paranın tadını alan büyük iş adamları çevreyi tınlamaz kazancına bakar. bu zengin iş adamları 70 yaşına gelip emekli olur ve ölümünden önce ruhunu arındırmak için kendini çevreciliğe adar, vakıf kurar, 3-4 ağaç diker, ufak tefek debelenir.


Greta'cım, bak daha 16 yaşındasın yolun başındasın. Seni açıkça suistimal ediyorlar, dünyayı kurtaramazsın. İsveç gibi nezih bir ülkedesin. Otur ders çalış, avukat filan ol, ülkenin tadını çıkar.
odipus
Greta sevimsiz, greta çirkin ve antipatik. Üstelik isveçli, bu ne kendini bilmezlik, otur refah ülkende mis gibi yaşa, yak çubuğunu bak keyfine.

Greta neyse ne ama dedikleri doğru arkadaşlar. En çok da kıyas yaptıkları afrikalı, bengaldeşli çocuklar etkilenecek hem de iklim değişikliğinden. Bu durum çok ciddi, hem iklim hem de yoğun göç nedeniyle en çok etkilenecek ülkelerden biri de bizim ülkemiz üstelik.

Kişilerden bağımsız beyanları ciddiye almak ve öylece yaklaşmak gerek, yoksa ebedi ortadoğu, 3. Dünya forever, çok sevdiğiniz tabirlerle..