cem yılmaz

okuryazar
Kendisi farkında mıdır bilmem ama Bu ülkede epey bir ağırlığı olan adamdır.
Yaptığı her filmi izlerim, gösterilerine giderim. Sadık izleyicisiyimdir.
Kendisi turnasol kağıdı gibidir bence. Birisinin gerçek yüzünü görmek istiyorsan cem yılmaz hakkındaki fikrini sor. Kendine bakmadan Atıp tutuyorsa yaz bir kenara.
Övüyorsa takdir kıymet bilirdir. Tamamdır.
ilhampipisi
Ülkede kendisinin cumhurbaşkanı olduğunu düşünen bir kesim olması muhtemeldir. Zira her büyük çaplı insanları üzen olaydan sonra cem yılmaz'in hala açıklama yapmamış olması gibi bir goygoy dolanır ortalıkta. Sanırım bu kimseler cem yılmaz 'ın insanları güldürmesinden ötürü bu tarz olayların yaşandığını düşünüyor.
(bkz:çok güldük başımız bir şey gelmesin )
hakiki tosun paşa benim
Kendisine yönelik yoğun bir algı operasyonu var twitterda. Mâlûm kesime karşı aslâ geri adım atmıyor ve kuyruğu dik tutuyor takdir edilesice.

İşindeki başarısından mütevellit bâzılarınca kıskanıldı yıllarca. Şimdi de başka bir mobbing ile karşı karşıya. Korkunç zekâ seviyesiyle her defâsında lâfı gediğine koyup püskürtüyor mobbingçi kesimi. Keyifle izliyorum:)
psikanaliz nevroz
iyi işler yapmış olabilir ama bir hiciv ustasından beklenen özellikleri ben kendisinde göremedim. Yıllardır tanınan bir komedyen bir tane sistem eleştirisi yapamadı. Bir tane sosyal konu hakkında iki kelime laf etmedi. Laf sokma yeteneği pratik zekaysa zekidir.

Kemal Sunal, Şener Şen, Zeki Alasya, Metin Akpınar komedi filmleri yaparken ağalık düzenini eleştiriyorlardı. Memurların sorunlarını hem üzerek hemde güldürerek anlatıyorlardı. Başlık parasını eleştirirken kadın mal değildir alınamaz satılamaz diyerek kadın haklarını savunuyorlardı. Gibi gibi onlarca

Ara sıra güzel analizler yapabiliyor. Açıkcası ben komikte bulmuyorum.